Nie chcę Wam Go wydać, ale ofiarować za Was”. O duchowości kapłańskiej dla kleryków i nie tylko

Nie chcę Wam Go wydać, ale ofiarować za Was”. O duchowości kapłańskiej dla kleryków i nie tylko - ks. Sławomir Kunka | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
ks. Sławomir Kunka
WYMIAR
9,33 MB
NAZWA PLIKU
Nie chcę Wam Go wydać, ale ofiarować za Was”. O duchowości kapłańskiej dla kleryków i nie tylko.pdf
ISBN
8762584158734

OPIS

Od ustanowienia Eucharystii uczniowie Chrystusa posilają się Jego Ciałem. Na drodze wiary Ciało Pańskie jest niezastąpionym pokarmem i skarbem Kościoła. Aby Eucharystia mogła być sprawowana do końca czasów, Syn Boży wciąż powołuje z kolejnych pokoleń uczniów, którzy mocą sakramentalnego kapłaństwa będą udzielać Jego Ciała zgłodniałym ludziom i pocieszać ich słowem życia. Od matczynego łona kształtuje ich serca miłością własnej Matki.Skąd biorą się księża? Dlaczego żyją w celibacie? Skąd czerpią siłę do głoszenia Ewangelii „w porę i nie w porę” (1 Tm 4, 2)? Czym jest asceza i do czego prowadzi? Czy słabość może być źródłem siły? Czy dziś ludzie są jeszcze zdolni do ofiary? Książka w ośmiu rozdziałach próbuje udzielić odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące kapłańskiej duchowości. Jest adresowana najpierw do księży, kleryków i tych, którzy pragną ich wspierać. Może okaże się także pomocą dla zagubionych duchowo i szukających w świecie własnego powołania.

Książka w ośmiu rozdziałach próbuje udzielić odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące kapłańskiej duchowości. ...

Nasza cena: Książka `Nie chcę Wam Go wydać, ale ofiarować za Was` O duchowości kapłańskiej dla kleryków i nie tylko, pochodzi z wydawnictwa Bernardinum. Autorem książki jest Sławomir Kunka.

POWIĄZANE KSIĄŻKI