Nie-Boska komedia (Lektura z opracowaniem)

Nie-Boska komedia (Lektura z opracowaniem) - Zygmunt Krasiński | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Zygmunt Krasiński
WYMIAR
4,55 MB
NAZWA PLIKU
Nie-Boska komedia (Lektura z opracowaniem).pdf
ISBN
7688379749297

OPIS

Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.

Lektura z opracowaniem. Autor: Krasiński Zygmunt: Wydawnictwo : Greg: Liczba stron: 116: Rok wydania: 2017: Wymiary produktu [mm] 1450 x 2050: Okładka: Miękka: Cena detaliczna: 9,70 zł: Nasza cena: 6,37 zł Zygmunt Krasiński: Nie-Boska komedia - dramat romantyczny.

Główny bohater dzieła nie funkcjonuje w nich jako „Hrabia Henryk", ale jako „Mąż". Nie jest on mężnym rycerzem i ostatnim obrońcą chrześcijaństwa (jak w częściach trzeciej i czwartej), ale poetą. Nie-Boska komedia „Do błędów, nagromadzonych przez przodków, dodali to, czego nie znali ich przodkowie — wahanie się i bojaźń; — i stało się zatem, — że zniknęli z powierzchni ziemi i wielkie milczenie jest po nich¹".

POWIĄZANE KSIĄŻKI