Ciekawe czasy. Świat Dysku

Ciekawe czasy. Świat Dysku - Terry Pratchett | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Terry Pratchett
WYMIAR
7,33 MB
NAZWA PLIKU
Ciekawe czasy. Świat Dysku.pdf
ISBN
1530980952351

OPIS

Obyś żył w ciekawych czasach - starożytna klątwa.Kiedy kurierski albatros przybywa z żądaniem przysłania "Wielkiego Maga", Rincewind zostaje wezwany do trapionego niepokojami Imperium Hongów, Sungów, Fangów, Tangów i McSweeneyów, gdzie decydują się losy tronu. Rincewindowi pomaga Cohen Barbarzyńca, a także napędzany mrówkami komputer HEX, fraktalny motyl pogody ze skrzydełkami Mandelbrota oraz przerażająca, choć dość powolna armia, złożona z sześciu staruszków - Srebrna Orda. Ich misją jest albo obronić, albo zdobyć Zakazane Miasto Hunghung. Niestety, instrukcje nie są jasne...Książce Terry Pratchetta "Ciekawe czasy" przyznano tytuł Asa Empiku 2003, w kategorii Fantastyka Zagraniczna.Terry Pratchett - Urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść "The Carpet People", a potem kolejne "The Dark Side of the Sun" (1976) i "Strata" (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku - "Kolor magii". Po ukazaniu się w 1986 roku książek "Blask fantastyczny" i "Mort" Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Kiedy kurierski albatros przybywa z żądaniem przysłania Wielkiego Maga Rincewind zostaje wezwany do trapionego niepokojami Imperium Hongów Sungów Fangów Tangów i Mc Sweeneyów gdzie decydują się losy tronu. Opis: Ciekawe czasy Świat dysku - Pratchett Terry?Obyś żył w ciekawych czasach? - starożytna klątwa Kiedy kurierski albatros przybywa z żądaniem przysłania ?Wielkiego Maga?, Rincewind zostaje wezwany do trapionego niepokojami Imperium Hongów, Sungów, Fangów, Tangów i McSweeneyów, gdzie decydują się losy tronu. "Ciekawe czasy" nastały. Książka bardzo na czasie.

Mówią: Obyś żył w ciekawych czasach! Na powierzchnię wypłynęło kilka bąbli powietrza; tratwa zakołysała się lekko. Po chwili wynurzyły się kawałki skóry rekina. Świat Dysku.

POWIĄZANE KSIĄŻKI