Neurochirurg

Neurochirurg - Jay Jayamohan | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jay Jayamohan
WYMIAR
4,33 MB
NAZWA PLIKU
Neurochirurg.pdf
ISBN
7213265991708

OPIS

FASCYNUJĄCA RELACJA Z TEGO, CO DZIEJE SIĘ NA SALI OPERACYJNEJ. OPARTA NA FAKTACH, ŚWIETNA KSIĄŻKA O TEMATYCE MEDYCZNEJ.Istnieją dwa sposoby na otwarcie głowy dziecka: elegancki i na szybko. Ja zazwyczaj golę włosy, nacinam skórę skalpelem a potem wypalam sobie drogę do kości za pomocą elektrycznego żegadła. Jest to powolna, precyzyjna metoda, która niemal nie pozostawia blizny, ale zajmuje dość dużo czasu. Czasu, którego - jak przypomina mi ciągły sygnał alarmu na monitorze pracy serca - nie mam.W swojej pasjonującej i chwilami rozdzierającej serce książce, Jayamohan opisuje wzloty i upadki pracy na sali operacyjnej. Neurochirurg opowiada o tym, jak znajduje w sobie siłę do dalszej pracy. Chociaż los nie raz rzuca go na kolana, zawsze podnosi się po porażce i stawia czoła kolejnemu wyzwaniu.„NEUROCHIRURG” JEST ŻYWYM, PASJONUJĄCYM OPISEM PRACY I ŻYCIA JAYAMOHANA. TO PORTRET CZŁOWIEKA ZDETERMINOWANEGO, BY OCALIĆ TAK WIELE ISTNIEŃ, JAK TYLKO TO MOŻLIWE.

...Jestem doświadczonym neurochirurgiem prowadzącym swój gabinet w Bielsku-Białej. Dysponuję wieloletnią praktyką lekarską, którą kontynuuje nieprzerwanie od 1982 roku.

Do głównych obszarów zainteresowań neurochirurga należą: mózgowie, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe oraz układ naczyniowy dostarczający krew do tych części organizmu. Neurochirurg (lekarz, którego specjalizacją jest neurochirurgia) zajmuje się najczęściej chorymi, u których stosowanie leków nie przyniosło spodziewanych rezultatów i zachodzi potrzeba, by rozważyć interwencję chirurgiczną. 1. Czym zajmuje się neurochirurg? Neurochirurg to lekarz, specjalizujący się w rozpoznawaniu i leczeniu chorób układu nerwowego.

POWIĄZANE KSIĄŻKI