Montessori w twoim domu (nowe, zmienione wydanie)

Montessori w twoim domu (nowe, zmienione wydanie) - Simone Davies | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Simone Davies
WYMIAR
8,15 MB
NAZWA PLIKU
Montessori w twoim domu (nowe, zmienione wydanie).pdf
ISBN
2794703975783

OPIS

„Mam nadzieję, że dzięki tej inspirującej, praktycznej i pięknej książce nauki mojej prababci trafią do domów na całym świecie” Carolina MontessoriWyjątkowy poradnik, który pomoże każdemu stać się bardziej skutecznym rodzicem, ale ma też na celu zmienić sposób, w jaki postrzegamy małe dzieci. Jego autorka, doświadczona nauczycielka Montessori, pokazuje jak można przenieść na domowy grunt wartości wynikające z zasad organizacji montessoriańskich placówek edukacyjnych i co dzień cieszyć się byciem z dzieckiem.Posiłkując się zasadami opracowanymi przez słynną włoską edukatorkę Marię Montessori, Simone Davies opowiada, w jaki sposób zobaczyć w osławionym buncie dwulatka okres zwiększonej ciekawości, kiedy dziecko chłonie wiedzę jak gąbka, uczy się szacunku do świata i odkrywa go z radością. Autorka przedstawia setki praktycznych propozycji i pomysłów na przyjemne i wartościowe życie z maluchem w domu. Pomaga dorosłym:Zachować spokój, gdy zabraknie go dzieckuoraz wyznaczać granice z miłością i szacunkiem;Odpowiednio urządzić dom i zapanować nad chaosem;Przygotować montessoriańskie aktywności dla dzieci w wieku 1-3 lat;Wychować pełne ciekawości dziecko, które uwielbia badać swoje otoczenie;Zacząć patrzeć na świat z perspektywy malucha (i dać się pozytywnie zaskoczyć temu, co zobaczymy).O wyjątkowości tej książki stanowi również jej estetyka. Rzadko spotyka się poradniki parentingowe o tak wysmakowanej szacie graficzne. Minimalistyczny, świeży design, ubarwiony oszczędnymi ilustracjami i prostymi zdjęciami dobrze oddaje nastrój i zasady panujące w przedszkolach i szkołach Montessori, które dzięki tej książce mogą zapanować także w twoim domu.

878 likes · 18 talking about this · 2 were here. Zajęcia rozwojowe dla najmłodszych dzieci w duchu pedagogiki Zajęcia dostarczają też sporo miłych chwil spędzonych razem z dzieckiem.

Domek na wsi. Dom wolnostojący - calle Maria Montessori, 6, Gáldar.

POWIĄZANE KSIĄŻKI