Dziewczynka z Sobiboru

Dziewczynka z Sobiboru - Franco Forte | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Franco Forte
WYMIAR
9,92 MB
NAZWA PLIKU
Dziewczynka z Sobiboru.pdf
ISBN
8641632953871

OPIS

Wstrząsająca historia spotkania w nazistowskim obozie zagłady Sobibór.Spotkania, które zmieniło wszystko.Niemcy, rok 1943. Hans Heigel, oficer rezerwy SS z miasteczka Osnabrück, nie rozumie ani nie wspiera polityki Trzeciej Rzeszy. Jednak z obawy przed represjami wobec rodziny zachowuje swoje poglądy wyłącznie dla siebie. Najważniejsza dla niego jest opieka nad żoną icóreczką Hanne.Odsuwa na bok wartości za cenę spokoju, lecz jak długo uda mu się uciekać przed prawdą o okropnościach wojny?Hans musi stawić czoło rzeczywistości w chwili, gdy spotyka go największa tragedia, jaka może spotkać ojca. Jednocześnie dowiaduje się, że zostanie wysłany do okupowanej Polski, do obozu zagłady Sobibór.Po dotarciu na miejsce nie może już przymykać oczu na potworności, do którychdochodzi w obozie. Pewnego dnia wśród więźniów wyselekcjonowanych do komór gazowych spotyka Leę, dziewczynkę łudząco podobną do ukochanej córeczki.Nazista postanawia ocalić żydowską dziewczynkę przed śmiercią. Co dzień wymyśla nowe strategie, szuka sprzymierzeńców wśród więźniów, okłamuje przełożonych, podejmuje straszliwe decyzje, ryzykuje. Wszystko po to, aby nie pozwolić dziewczynce umrzeć.Inspirowana dramatycznymi losami więźniów nazistowskich obozów zagłady powieść o rozdziale historii, którego nie wolno zapomnieć.Czy ludzie są w stanie przezwyciężyć zło i dać się poprowadzić człowieczeństwu?„Dziś, kiedy o przejawach nazizmu mówi się dużo i często, ale bez poparcia tego prawdziwą wiedzą, tym bardziej warto przeczytać tę książkę, by zrozumieć sens słynnego powiedzenia Leopolda Blooma z Ulissesa: „Historia jest koszmarem, z którego próbuję się obudzić”. Enzo Verrengia, La Gazzetta del Mezzogiorno

Jednak z obawy przed represjami wobec rodziny zachowuje ... Opis: Dziewczynka z Sobiboru - Forte Franco. Wstrząsająca historia spotkania w nazistowskim obozie zagłady Sobibór.

Dziewczynka z Sobiboru od Scilla Bonfiglioli, Franco Forte możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). 📚 Poznaj "Dziewczynka z Sobiboru" autorstwa Franco Forte.

POWIĄZANE KSIĄŻKI