Siostra Księżyca. Cykl Siedem sióstr. Tom 5

Siostra Księżyca. Cykl Siedem sióstr. Tom 5 - Lucinda Riley | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Lucinda Riley
WYMIAR
3,5 MB
NAZWA PLIKU
Siostra Księżyca. Cykl Siedem sióstr. Tom 5.pdf
ISBN
7536540104029

OPIS

Wyjątkowa opowieść – po części saga rodzinna, po części baśń – która zręcznie wciąga nas w zawikłaną historię pochodzenia siedmiu sióstr.Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą.Tiggy po śmierci ojca przeprowadza się do dzikiej Szkocji, by robić to, co zawsze kochała – opiekować się zwierzętami. Trafia do odosobnionej posiadłości Kinnaird, której właścicielem jest tajemniczy Charlie. Wkrótce spotyka odwiecznego mieszkańca majątku – starego Cygana. I dowiaduje się od niego, że w jej żyłach płynie krew ludzi posiadających dar uzdrawiania. Oraz że dawno temu przepowiedziano mu, że kiedy Tiggy do niego przybędzie, ma wskazać jej drogę do spalonej słońcem Granady.W cieniu okazałych murów Alhambry Tiggy odkrywa swój związek z członkami słynnej cygańskiej społeczności Sacromonte, którzy zostali zmuszeni do ucieczki ze swych domów podczas wojny domowej, i z La Candelą – największą tancerką flamenco swojego pokolenia. A pod okiem cygańskiej wiedźmy zaczyna uczyć się leczyć.Przyjdzie jednak czas, kiedy los każe jej wybierać, czy powinna zostać z nowo poznaną rodziną, czy wrócić do Kinnaird, do Charliego…

Choć urodziły się na różnych kontynentach, „Siostra Księżyca" jest pierwszą przeczytaną przeze mnie powieścią z cyklu „Siedem sióstr", ale wiem, że na pewno sięgnę po pozostałe, bo ta oryginalna, pełna stopniowo odkrywanych tajemnic powieść naprawdę mnie urzekła. Styl pisania, umiejętnie poprowadzona fabuła, bohaterowie - nie mam do czego się przyczepić. Kup teraz na Allegro.pl za 59,50 zł - Siostra Księżyca.

Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad. W każdej powieści z cyklu „Siedem Sióstr" uchyla rąbka tajemnicy, zdradzając, kim był Pa Salt, dlaczego jego ciało w pośpiechu pochowano w morzu, co łączy jego adoptowane córki, a wreszcie: dlaczego nigdy nie pojawiła się siódma siostra… Jej inspirowana greckimi mitami seria „Siedem Sióstr" jest w istocie jedną epicką ... Siedem sióstr.

POWIĄZANE KSIĄŻKI