Ludowa historia Polski

Ludowa historia Polski - Adam Leszczyński | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Adam Leszczyński
WYMIAR
6,2 MB
NAZWA PLIKU
Ludowa historia Polski.pdf
ISBN
5323230809971

OPIS

Opowieść o tym, co zostało w polskiej pamięci zakłamane, albo z niej wyparte. To historia 90 proc. Polaków — ubogich i niewykształconych, tych, którzy mieli ciężko pracować i słuchać narodowych elit — od początku Polski aż do czasów współczesnych.Głównym przedmiotem książki jest władza — władza tych, którzy w społeczeństwie są na górze nad tymi, którzy są na dole — oraz instytucje społeczne, które służyły elitom do przejmowania tego, co wyprodukował lud. To nie tylko więc historia poddaństwa i pańszczyzny, ale także relacji w fabryce i w biurze w XIX w. To historia ludowa, a nie narodowa: autora mniej interesują wojny i powstania, a bardziej to, jak ich sukcesy i klęski zmieniały relacje pomiędzy mieszkańcami naszego kraju, Polakami, Żydami, Ukraińcami i innymi mniejszościami.

Autor proponuje pewną wizję historii, która być może na co dzień rzeczywiście jest nieco mniej obecna w naszej świadomości. Pamiętajmy jednak o krytycznej lekturze tej publikacji. Ludowa historia Polski (6166873) - Adam Leszczyński - Książka, recenzja, streszczenie Ludowa historia Polski Adam Leszczyński Wydawnictwo: W.A.B.

W największym skrócie, autor książki wyróżnia dwa modele pisania o historii. Zgodnie z modelem historii jako obiektywnej nauki, badacz w sposób bezstronny opisuje fakty na temat dziejów. „Ludowa historia Polski" Adama Leszczyńskiego to dzieło niezwykle ważne i przełomowe, uruchamiające nowe pytania, które warto zadać.

POWIĄZANE KSIĄŻKI