Washington Black

Washington Black - Esi Edugyan | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Esi Edugyan
WYMIAR
5,4 MB
NAZWA PLIKU
Washington Black.pdf
ISBN
5702165997512

OPIS

Finalistka Nagrody Bookera, jedna z ulubionych książek Baracka Obamy.„Wybitna powieść. (…) Washington Black kryje bezmiar uczuć.” - Entertainment Weekly„Inspirująca opowieść o wolności i odkrywaniu samego siebie.” - Time„Błyskotliwa. Pełna prawd i zdumiewających zjawisk.” - San Francisco Chronicle„Żywy obraz niewolnictwa, równie wstrząsający jak ten przedstawiony w Kolei podziemnej Colsona Whiteheada, przeobraża się w powieść przygodową i opis wędrówki bez granic, od którego nie możesz się oderwać.” - The GuardianEduygan stworzyła wspaniałą powieść przygodową, z fantazją i wrażliwością opisując losy swojego młodego, aspirującego do lepszego życia bohatera.11-letni Wash - George Washington Black – niewolnik z plantacji trzciny cukrowej na Barbadosie jest przerażony, gdy zostaje wybrany na służącego przez brata swojego pana, lecz później ze zdziwieniem przekonuje się, że Christopher Wilde to miłośnik przyrody, badacz, wynalazca i abolicjonista. Z czasem – mimo przepaści, która ich dzieli – obaj zaczynają dostrzegać w sobie człowieczeństwo.Gdy ktoś nieoczekiwanie ginie i za głowę Washa zostaje wyznaczona nagroda, obaj muszą wszystko rzucić i salwować się ucieczką. Powieść, której akcja rozgrywa się na obszarze ciągnącym się od Karaibów po mroźną Arktykę i od Londynu po Maroko, opowiada o odnajdywaniu siebie i zdradzie, o miłości i przebaczeniu oraz o życiu, które runęło i na nowo się odrodziło.

There is a fair bit of violence--in particular, torture and mu…more Sex, and the rape of enslaved girls, is alluded to, but no sex is explicitly described. There is a fair bit of violence--in particular, torture and murder ... George Washington Black, or "Wash," an eleven-year-old field slave on a Barbados sugar plantation, is terrified to be chosen by his master's brother as his manservant.

kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). Washington Black: A novel - Kindle edition by Edugyan, Esi. Download it once and read it on your Kindle device, PC, phones or tablets.

POWIĄZANE KSIĄŻKI