Pakiet: Maryla z Zielonego Wzgórza / Córka piekarza

Pakiet: Maryla z Zielonego Wzgórza / Córka piekarza - Sarah McCoy | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Sarah McCoy
WYMIAR
11,82 MB
NAZWA PLIKU
Pakiet: Maryla z Zielonego Wzgórza / Córka piekarza.pdf
ISBN
9520149054460

OPIS

Córka piekarzaW 1945 r. Elsie Schmidt jest naiwną nastolatką, marzącą o swym pierwszym łyku szampana czy pierwszym pocałunku. Ona i jej rodzina chronieni są przed najstraszniejszymi nieszczęściami, jakie dzieją się w ich kraju, przez wysoko postawionego oficera nazistowskiego, który chce się z nią ożenić. Kiedy w wigilię Bożego Narodzenia na progu jej domu pojawia się mały żydowski uciekinier, Elsie wie, że wpuszczenie go do domu stanowi dla niej wielkie niebezpieczeństwo.Sześćdziesiąt lat później, w El Paso w stanie Teksas, Reba Adams zbiera materiał do optymistycznego felietonu świątecznego dla lokalnego czasopisma. Zasiada do wywiadu z właścicielką niemieckiej piekarni "U Elsie"; spodziewając się, że przebiegnie on łatwo. Lecz w rezultacie Reba wraca do piekarni wiele razy, gdyż zapragnęła poznać dokładnie całą opowiadaną jej historię. Historia ta ożywia w niej wspomnienia własnej dramatycznej przeszłości. Zaś Elsie pytania Reby przypominają bolesne wydarzenie tamtego posępnego, ostatniego roku II wojny światowej. Życie obu kobiet splata się i obie są zmuszone do zmierzenia się z nieprzyjemnymi prawdami z przeszłości oraz muszą w sobie znaleźć odwagę, by wybaczyć.Rzadko spotykana książka, w której współczesna akcja jest tak samo fascynująca, jak zawarta w niej opowieść z czasów wojny… El Paso w Teksasie i Garmisch w Niemczech tworzą razem niespodziewaną harmonię smaków.Maryla z Zielonego WzgórzaNiezwykła, płynąca prosto z serca powieść dla miłośniczek serii Ania z Zielonego Wzgórza oraz mistrzowskiego pióra Sarah McCoy. Kreśli obraz codziennego życia mieszkańców Wyspy Świętego Edwarda w okresie, zanim przybyła tam Ania.Każdy z nas na pewno pamięta Anię z Zielonego Wzgórza i jej przygody od momentu, kiedy w roku 1876 przybyła na farmę rodzeństwa Maryli i Mateusza Cuthbertów. Niejednemu z Was, drodzy Czytelnicy, przemknęły przez myśl pytania, dlaczego właściwie Maryla i jej brat pozostali samotni do końca życia? Co zaważyło na podjęciu takiej, a nie innej decyzji? Czy spowodował to splot niesprzyjających okoliczności, czy ich własne wybory? Dlaczego jako starsi ludzie wciąż mieszkali razem i wspólnie prowadzili gospodarstwo?

Ona i jej rodzina chronieni są przed ... Z dużą nieufnością zabierałam się za czytanie ale klimat prawie identyczny jak w Ani z Zielonego Wzgórza przekonał mnie stopniowo. Poprowadzono wszystkie wątki od 13 letniej Maryli, mieszkającej z rodzicami i bratem Mateuszem, poprzez niezamężną jeszcze jej przyjaciółkę Małgorzatę, młodego Jana Blythe, wino porzeczkowe, broszkę z fiołkowymi ametystami, którą Maryla ... Pakiet: Maryla z Zielonego Wzgórza / Córka piekarza.

Ona i jej rodzina chronieni są przed najstraszniejszymi nieszczęściami, jakie dzieją się w ich kraju, przez wysoko postawionego oficera nazistowskiego, który chce się z nią ożenić. Pakiet: Maryla z Zielonego Wzgórza / Córka piekarza Sarah McCoy. Sugerowana cena detaliczna: 54,90 PLN "Córka piekarza" to międzynarodowy bestseller Sarah McCoy, autorki "Maryli z Zielonego Wzgórza".

POWIĄZANE KSIĄŻKI