Pakiet: Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? / Z nienawiści do kobiet / Polska odwraca oczy

Pakiet: Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? / Z nienawiści do kobiet / Polska odwraca oczy - Justyna Kopińska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Justyna Kopińska
WYMIAR
12,41 MB
NAZWA PLIKU
Pakiet: Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? / Z nienawiści do kobiet / Polska odwraca oczy.pdf
ISBN
9312353066536

OPIS

Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?Czy gdyby nie koszmar bitych i molestowanych wychowanków – dzieci i dorosłych, normalnych i niepełnosprawnych umysłowo w wieku od czterech do trzydziestu czterech lat – doszłoby do morderstwa małego Mateusza? W lutym 2006 chłopiec został zgwałcony i zabity przez Tomasza, byłego wychowanka Ośrodka, ofiarę tamtejszej „pętli molestowania”, bo Tomasz, zanim zaczął wykorzystywać chłopców, już jako kilkuletnie dziecko był gwałcony przez starszych wychowanków.„Czy Bóg wybaczy…” – opowiadająca z różnych stron historię koszmaru w Ośrodku, procesu z przesłuchaniami zastraszonych wychowanków - to przede wszystkim porażająca opowieść o przyzwoleniu. Głośnym i cichym. Jak to możliwe, że sprawy przez lata nie nagłośniły nauczycielki, widząc brudnych i pobitych uczniów, przychodzących z Ośrodka? Jak to możliwe, że kontroli nie sprawowało kuratorium, ale zakon?Z nienawiści do kobietZbiór reportaży Z nienawiści do kobiet to historie o najważniejszych sprawach, którymi żyła cała Polska.Książkę otwiera premierowa opowieść syna o Violetcie Villas, artystce, która odniosła ogromny sukces, była podziwiana przez miliony, a zmarła w samotności. Tekst Ksiądz pedofil odprawia dalej to szokująca historia trzynastoletniej dziewczynki podstępem wywiezionej od rodziców i gwałconej przez księdza, a reportaż Z nienawiści do kobiet pokazuje, jak wojsko zamiata pod dywan molestowanie seksualne kobiet przez wysokiej rangi oficera.Z twórczości Justyny Kopińskiej wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy. Po publikacji jej tekstów przestępcy trafiali do więzień, a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych.Polska odwraca oczyZbiór reportaży Justyny Kopińskiej „Polska odwraca oczy” to opowieści o najważniejszych niewyjaśnionych sprawach ostatnich lat.– Zawsze chciałam być policjantką śledczą – mówi Kopińska. – Odkrywać ukryte sprawy dotyczące przemocy dotykającej bezbronnych ludzi. Dziś robię to przez dziennikarstwo.W książce m.in. reportaż o dręczonych pacjentach szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim („Oddział chorych ze strachu”) i tuszowaniu najtrudniejszych spraw o zabójstwo („Ten trup się nie liczy”) oraz nigdy niepublikowane teksty, które powstały specjalnie na potrzeby tego zbioru. Z reportaży Kopińskiej wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy. Po publikacji jej tekstów przestępcy trafiali do więzienia, a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych.

Do książek dołączony jest gratis notatnik zawierający krótkie cytaty z książek i felietonów reporterki,... "Czy Bóg wybaczy Siostrze Bernadetcie?" to bardzo surowy reportaż o piekle zwanym inaczej przytułkiem dla dzieci prowadzonym przez siostry boromeuszki w Zabrzu. Fragment reportażu znajduje się w zbiorze "Polska odwraca oczy". PAWEŁ MOCZYDŁOWSKI, były szef więziennictwa Książka Czy Bóg wybaczy Siostrze Bernadetcie? pochodzi z wydawnictwa Świat Książki.

Przeczytaj recenzję Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Pytanie: Czy Bóg wybaczy siostrze Scholastyce, Bernadetcie, Monice czy Patrycji, bijącej menażką do utraty przytomności, i próba odpowiedzi na to, kim były i są te kobiety, co spotkało je w życiu, że stały się potworami, oraz dlaczego za potwory wcale się nie uważały, to jeszcze inny problem… Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Pakiet książek najczęściej nagradzanej dziennikarki! Reportaże "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie" i "Z nienawiści do kobiet" to historie o najważniejszych sprawach, którymi żyła cała Polska.

POWIĄZANE KSIĄŻKI