Maria Skłodowska-Curie

Maria Skłodowska-Curie - Laurent Lemire | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Laurent Lemire
WYMIAR
3,21 MB
NAZWA PLIKU
Maria Skłodowska-Curie.pdf
ISBN
8428964953394

OPIS

Kobieta spoglądająca z uwagą na probówkę zawierającą rad - to zdjęcie obiegło świat i utrwaliło dla potomności Marię Skłodowską-Curie jako wielką damę fizyki, symbol kobiety-naukowca.Laurent Lemire przedstawia historię Polki przybyłej do Francji w 1891 roku, dwukrotnej laureatki nagrody Nobla, która poświęciła życie ukochanej dziedzinie badań. Autor nie kreśli jednak suchego portretu uczonej; poświęca wiele miejsca osobistym losom Madame Curie: jej miłości do męża Piotra i dzieci oraz skandalizującemu związkowi z Paulem Langevin.Laurent Lemire jest dziennikarzem Le Nouvel Observateur i kanału telewizyjnego Histoire.

86) Maria Skłodowska - Curie była również na uwieczniona na monetach polskich, francuskich i hiszpańskich. 87) wnuczka Marii i wnuk Paula Langevina pobrali się.

7 listopada 1867 w Warszawie, zm. 4 lipca 1934 w Passy) - polska fizyk i chemik, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla (1903, 1911)..

POWIĄZANE KSIĄŻKI