Lolita

Lolita - Vladimir Nabokov | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Vladimir Nabokov
WYMIAR
3,50 MB
NAZWA PLIKU
Lolita.pdf
ISBN
3712053354670

OPIS

Najgłośniejsza powieść Vladimira Nabokova, uznawana za arcydzieło literatury światowej. Humbert Humbert – uczony, esteta i romantyk – zakochuje się bez pamięci w Dolores Haze, dwunastoletniej dziewczynce o jedwabistej skórze, która jest córką jego gospodyni. Czterdziestolatek ogarnięty obsesją na punkcie dziewczynki zgadza się na poślubienie pani Haze tylko po to, żeby być blisko Lolity. Kiedy dziewczyna zaczyna szukać uwagi gdzie indziej, Humbert zabiera ją w podróż po kraju, a to wszystko w imię miłości. Zabawna, ekstrawagancka, łamiąca serce i pełna pomysłowych gier słownych Lolita to niezapomniane arcydzieło obsesji, złudzeń i pożądania.Vladimir Nabokov (1899–1977) – pisarz rosyjski i amerykański, filolog. Pierwsze dziewięć powieści napisał w języku rosyjskim, później tworzył w języku angielskim. Lolita, najbardziej popularne dzieło autora, wydana w 1955 roku, ukazuje zamiłowanie do zawiłych gier słownych i opisowych szczegółów, które charakteryzowały jego powieści. Hobbystycznie Nabokov zajmował się układaniem zadań szachowych.

Nuta głowy: fiołek, bluszcz i anyż gwiazdkowaty. Nuta serca: irys, zwartnica, lukrecja, korzeń irysa i wiśnia. Lolita jest opowieścią o perwersyjnym uczuciu dorosłego mężczyzny do dwunastoletniej dziewczynki.

With Jeremy Irons, Dominique Swain, Melanie Griffith, Frank Langella. An English professor falls for a minor , and has to face the consequences of his actions. lolita loita bierz ją ile lat ma nie pytaj Odpowiedz anonim153 (*.*.64.153) wysłano z m.cda.pl 2020-08-17 21:15:00 +17 ona go nie kochala.

POWIĄZANE KSIĄŻKI