Głos ciała. Rola ciała w psychoterapii

Głos ciała. Rola ciała w psychoterapii - Alexander Lowen | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Alexander Lowen
WYMIAR
8,26 MB
NAZWA PLIKU
Głos ciała. Rola ciała w psychoterapii.pdf
ISBN
4034572705579

OPIS

Głos ciała to zbiór wykładów Alexandra Lowena, twórcy analizy bioenergetycznej.W dziesięciu rozdziałach autor przedstawia bioenergetyczne podejście do różnorodnych zagadnień, takich jak współzależność schorzeń fizycznych i psychicznych, teoria przyjemności oparta na naturalnych rytmach ciała, wpływ autoekspresji na zdrowie psychiczne, deformacje myślenia pod wpływem emocji jako mechanizm obronny, ewolucyjne spojrzenie na ludzką seksualność. Wyjaśnia również, w jaki sposób wola życia i pragnienie śmierci mogą stanowić przeszkodę na drodze do spełnienia, a także prezentuje różnice pomiędzy agresją a okrucieństwem i rolę, jaką odgrywa w tych emocjach nasze ciało. Na koniec analizuje osobowość psychopatyczną, wskazując na związek pragnienia władzy z frustracją i pustką życiową.Alexander Lowen (1910-2008) to amerykański psychoterapeuta, ojciec bioenergoterapii. Początkowo uczeń Wilhelma Reicha, po powrocie ze studiów medycznych na Uniwersytecie w Genewie zaczął rozwijać wraz z Johnem Pierrakosem swoje własne podejście terapeutyczne, zwane bioenergetyką lub analizą bioenergetyczną, której poświęcił ponad 60 lat życia. Opierał się na założeniu, że problemy psychologiczne mają znaczący wpływ na stan fizyczny organizmu i vice versa. Lowen napisał kilkanaście książek czytanych przez specjalistów i pasjonatów na całym świecie. Był twórcą Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej.

Prekursorem technik uwalniania zakleszczonych w ciele emocji był Aleksander Lowen, twórca bioenergetyki - metody pracy z ciałem. Obecnie obserwujemy wyraźny trend „powrotu do ciała" i odzyskiwania go dla siebie.

A to przecież CIAŁO rozpływa się z miłości, sztywnieje ze strachu, trzęsie się ze złości, dąży do ciepła i kontaktu." Aleksander Lowen Ćwiczenia - czyli Lowen w praktyce. Metoda A.Lowena w praktyce to ćwiczenia, które w prosty sposób łączą naszą psychikę z ciałem, wyrażanie emocji i oczyszczenie ciała z ... Od samego początku psychoterapii ciało i emocje stanowiły jedność.

POWIĄZANE KSIĄŻKI