Dolores Claiborne

Dolores Claiborne - Stephen King | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Stephen King
WYMIAR
11,36 MB
NAZWA PLIKU
Dolores Claiborne.pdf
ISBN
3793219016262

OPIS

Błyskotliwe studium charakteru i ciemnych stron kobiecej psychiki.Czasem, żeby żyć, trzeba zabić…Wysepką Little Tall wstrząsa wiadomość o zabójstwie bogatej Very Donovan. Podejrzenie natychmiast pada na jej wieloletnią opiekunkę, Dolores Claiborne. Wszyscy w okolicy wiedzą, że praca u pani Donovan była prawdziwym piekłem. Dolores miała więc powody, by nienawidzić chlebodawczyni.Nie zabiła jej jednak. Tak przynajmniej twierdzi, a następnie, wprawiając w zdumienie przesłuchującego ją komendanta policji, przyznaje się do zamordowania przed dwudziestoma dziewięcioma laty swojego męża. W długim monologu opowiada o tym, co zdarzyło się na wyspie w 1963 roku podczas zaćmienia słońca.

When Vera turns up dead, Dolores is accused of killing ... „Dolores Claiborne" to mocna lektura i jak to zwykle bywa u tego autora, świetnie pokazana psychologia, mroczna strona ludzkiej duszy i umysłu, sposób dochodzenia do tego, co się stało. Ta historia, chwilami może i chaotyczna, opowiadana przez twardą kobietę z niewyparzonym językiem, zdecydowanie wciąga i intryguje. Dolores Claiborne to niczym nie wyróżniająca się mieszkanka niewielkiego Little Tall Island.

Utwór jest utrzymany w konwencji monologu tytułowej bohaterki. W przeciwieństwie do większości utworów Kinga Dolores Claiborne nie jest horrorem, tylko dreszczowcem psychologicznym..

POWIĄZANE KSIĄŻKI