Zły Żyd

Zły Żyd - Piotr Smolar | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Piotr Smolar
WYMIAR
4,55 MB
NAZWA PLIKU
Zły Żyd.pdf
ISBN
5015839305909

OPIS

„Wracaj do swojego kraju” – usłyszał od kolegi we francuskiej podstawówce. Szok i niezrozumienie. Do jakiego kraju? Gdy ktoś się urodził we Francji, a rodzice są Polakami o żydowskich korzeniach, nie można uniknąć pytania o pochodzenie. A jednak zazwyczaj o tym nie myślał. Zdarzało mu się kłamać - z przyzwyczajenia czy dla bezpieczeństwa. Rodzice nie kultywowali tradycji, sam nie interesował się historią rodziny. Gdy w związku z pracą zamieszkał na jakiś czas w Izraelu – wszystko się zmieniło…Zły Żyd Piotra Smolara to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości. To historia trzech pokoleń: dziadka Grzegorza – dla wielu bohatera, czujnego Żyda, dla innych żarliwego komunisty, ojca Aleksandra – polskiego intelektualisty i działacza opozycji antykomunistycznej, i wreszcie ich wnukai syna Piotra. Wychowanego we Francji Polaka, dziennikarza.Który z nich zasługuje na miano złego Żyda? A może oni wszyscy?Opowieść Piotra Smolara to bezkompromisowy obraz współczesnego świata. Wielokulturowego, wielowyznaniowego, otwartego i zamkniętego jednocześnie. Surowa ocena izraelskich i polskich politycznych realiów i przestroga przed powtarzalnością historii.Piotr Smolar – (ur. 1974) francuski dziennikarz polskiego pochodzenia. Obecnie pisze o sprawach międzynarodowych i o polityce zagranicznej Francji w „Le Mondé”.

Promocje nawet do -35%. Sprawdź! Żydzi udają, że się kłócą, żeby goj się podniecał, kłócą się żydzi sowieccy z żydami z usreala, żaden Żyd nigdy nie był oddany Polsce, żaden Żyd nie będzie służył Polsce, żydzi w Polsce lansują głupich gojów do władzy za pośrednictwem wszystkich mediów i swoich ogromnych zrabowanych gojom funduszy, by nimi skutecznie manipulować lub wprost wybierają swoich po ... Autor: "Nie każdy żyd to zły żyd." - ależ to święte słowa (nie stawiam ani 1*, ani 5*) "Czasem jednak trafi się przyzwoity żyd, ale to rzadkie przypadki.

A jednak zazwyczaj o tym nie myślał. Zdarzało mu się kłamać - z przyzwyczajenia czy dla bezpieczeństwa. Zobacz koniecznie Książki i czasopisma Zły Żyd w cenie 40.49 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI