Gladiatorzy z obozów śmierci

Gladiatorzy z obozów śmierci - Andrzej Fedorowicz | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Andrzej Fedorowicz
WYMIAR
9,40 MB
NAZWA PLIKU
Gladiatorzy z obozów śmierci.pdf
ISBN
5315759538688

OPIS

W Auschwitz tylko jeden dźwięk brzmiał tak jak na wolności. Była to burza oklasków po zwycięskiej walce.Do niemieckich obozów śmierci trafiali także sportowcy, w tym legendy światowego boksu. Jak wszyscy więźniowie skazani byli na powolne umieranie. Jednak niektórzy spośród nich nawet w tak ekstremalnych warunkach potrafili odnaleźć w sobie sportowego ducha. Niczym gladiatorzy stanęli na obozowym ringu, by walczyć – nawet przeciw swoim oprawcom.Dla esesmanów krwawe igrzyska były jedynie dochodową rozrywką i zabawą, dla nich stały się walką o godność i honor wszystkich więźniów.Prawdziwi sportowcy, wierni zasadzie fair play, niejednokrotnie zapłacili za to najwyższą cenę, a ich męstwo i odwaga budziły respekt nawet wśród obozowych katów.To historie o bohaterskich bokserach, harcie ducha i niezwykłej woli walki i życia.

Była to burza oklasków po zwycięskiej walce. Do niemieckich obozów śmierci trafiali także sportowcy, w tym legendy światowego boksu.

Andrzej Fedorowicz, autor dziennikarz w Gazecie Wyborczej, Super Expressie, Focusie, Fakcie, Newsweeku Historia oraz wSieci Historii o sporcie w obozach ... Gladiatorzy z obozów śmierci to ciekawe zobrazowanie historii bohaterskich bokserów, którzy za obozowymi murami, wykazali się nie tylko hartem ducha, lecz przede wszystkim wolą walki o życie. Esesmani organizowali krwawe igrzyska, które dla legend boksu były walką o uznanie oraz przetrwanie. Gladiatorzy z obozów śmierci Język / Language: polski Wydawca / Publisher: Bellona Rok wydania / Year published: 2020 Rodzaj oprawy / Cover type: Miękka ze skrzydełkami Wymiary / Size: 13.5x21.5 cm Liczba stron / Pages: 264 ... Książkę „Gladiatorzy z obozów śmierci" zamówicie pod tym linkiem.

POWIĄZANE KSIĄŻKI