Rzym

Rzym - Robert Hughes | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Robert Hughes
WYMIAR
4,3 MB
NAZWA PLIKU
Rzym.pdf
ISBN
3347964672618

OPIS

Błyskotliwa i bardzo osobista biografia Rzymu od jego mitycznego założenia przez Romulusa i Remusa po czasy Berlusconiego. Autor, wybitny współczesny krytyk sztuki, zabiera nas w urzekającą podróż przez dzieje jednego z najbardziej fascynujących miast świata. Opisuje przełomowe wydarzenia polityczne z długiej historii Rzymu i życie codzienne jego mieszkańców, przygląda się wspaniałej architekturze i wielkim dziełom artystów związanych z Rzymem, rzucając nowe światło na ich twórczość. Na kartach książki, bogatej w intrygujące szczegóły, przewija się cała galeria postaci, które tworzyły historię i klimat miasta: cesarzy, papieży, polityków, poetów, malarzy, architektów i twórców filmowych.

Pierwszym cesarzem i chyba największym, mającym ogromny wpływ na dynamiczny rozwój miasta był Oktawian August (Gaius Julius Caesar Augustus). Rzym to miasto, które powala ilością zabytków i pięknych miejsc. Nie powstał w trzy dni i w trzy dni nie da się go zobaczyć.

5 tiret drugie, uwzględniając wniosek Komisji, Rzym, czyli Wieczne Miasto, jest stolicą Włoch i leży nad Morzem Śródziemnym. Rzeka przepływająca przez Rzym to Tyber.

POWIĄZANE KSIĄŻKI