Przygody dobrego wojaka Szwejka

Przygody dobrego wojaka Szwejka - Jaroslav Hasek | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jaroslav Hasek
WYMIAR
6,63 MB
NAZWA PLIKU
Przygody dobrego wojaka Szwejka.pdf
ISBN
3737811582729

OPIS

Arcydzieło literatury antywojennej. Światowy bestseler przetłumaczony na blisko 60 języków.Przygodami dobrego wojaka Szwejka literatura czeska przebojem wbiła się do literatury światowej.Bohater powieści Jaroslava Haška to niepozorny człowieczek, postawiony w obliczu tępej machiny biurokratyczno-wojskowej. Broni się przed nią mieszaniną sprytu i szyderstwa, demaskuje małość otoczenia. Wykonuje otrzymywane rozkazy tak dokładnie, że sprowadza całą sytuacęj do absurdu. Jego dążenie do przetrwania, ubrane w maskę ślepego posłuszeństwa, doprowadza zwierzchników do bezsilnego szału. Nie wiedzą, czy mają do czynienia z genialnym kpiarzem, czy kompletnym matołem.Powieść obnaża knowania polityków, których efektem jest rzeź milionów ludzi podczas strasznej wojny oraz śmieszności machiny biurokratycznej rozlatującej się monarchii austro-węgierskiej.

Haška do tomtradacji, bufonady, pseudo patryjotycznego nadymania, patrzenia na siebie jako pępek świata. Przygody dobrego wojaka Szwejka podczas wojny światowej . - ...

Przygody dobrego wojaka Szwejka - cytaty. A ... Melduję posłusznie (1957) Lektor PL.

POWIĄZANE KSIĄŻKI