Królowie Lechii i Lechici w dziejach

Królowie Lechii i Lechici w dziejach - Janusz Bieszk | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Janusz Bieszk
WYMIAR
12,74 MB
NAZWA PLIKU
Królowie Lechii i Lechici w dziejach.pdf
ISBN
6111767581058

OPIS

Jest to trzecia część Trylogii Lechickiej Janusza Bieszka. Zawiera kolejne dowody odnośnie do funkcjonowania Lechii i panowania królów lechickich wraz z ich szlachtą rycerzami – Lechitami w starożytności oraz w średniowieczu.Dowody te w postaci 107 cytatów z najstarszych kronik lechickich od X do XV wieku oraz 43 cytatów ze źródeł zagranicznych w siedmiu językach obcych z tłumaczeniem na język polski i komentarzem – są niezaprzeczalne i jednoznaczne! Dotyczą one m.in.:- wielu starożytnych imperiów i królestw Ariów-Słowian Indoscytów funkcjonujących tysiące i setki lat p.n.e., w tym Sarmacji Europejskiej oraz EuropejskiegoSarmackiego Imperium Lechitów według profesora Nikćevicia,- Konfederacji Słowian Suewów według Godwina,- Imperium Lechitów według Jana Uphagena,- starożytnej Sarmacji i Lechii według kroniki Miechowity,- walk Lechów z legionami rzymskimi w Bawarii w I wieku według Nuremberg Chronicle –Liber Chronicarum,- władcy Dynastii Lechów według Die Theilung Polens,- panowania Wizygotów i Suewów przez ponad 300 lat w Hiszpanii,- panowania Sklawenów przez ponad 200 lat na Bałkanach i w Grecji,- udziału króla Lechii Wrocisława w 892 r. w konwencie władców nad rzeką Tulln, w zjeździe w Hangsfeld i w walkach na terenie Wielkich Moraw według Aventinusa,- koronacji diademem cesarskim Bolesława I Wielkiego w kościele Notre-Dame w Paryżu w 1024 r. według La Pologne historique…

⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Królowie Lechii i Lechici w dziejach Janusz Bieszk. Dostępny.

Read reviews from world's largest community for readers. Jest to trzecia część Trylogii Lechickiej Janusza Bie... - Podręczniki zawierające informacje o starożytnej historii Polski, czyli Lechii i Imperium Lechitów, na podstawie prezentowanych w tej publikacji faktów, wydarzeń, dowodów i odkryć.

POWIĄZANE KSIĄŻKI