Aleksander Macedoński - zdobywca świata

Aleksander Macedoński - zdobywca świata - praca zbiorowa | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
10,60 MB
NAZWA PLIKU
Aleksander Macedoński - zdobywca świata.pdf
ISBN
4901488783543

OPIS

Aleksander Macedoński - pierwszy władca świata, który nie przegrał żadnej bitwy. Doskonały aktor o nieco zachwianej równowadze psychicznej. Szaleniec atakujący zawsze najsilniejsze punkty obrony wroga, ale zdobywający w ten sposób psychologiczną przewagę. Władca staczający co najmniej jedną wielką bitwę w roku. Podobnie jak ojciec uczeń wielkiego filozofa Arystotelesa i również jak ojciec - wiecznie pijany. Wyrachowany polityczny gracz, który niczego nie pozostawiał przypadkowi, choć często stawiał wszystko na jedną kartę. Do hostorii przeszedł nie tylko wielki Aleksander, ale także jego koń Bucefał i węzeł gordyjski, z którym wódz skutecznie się rozprawił. Czyta: Ksawery Jasieński Realizacja i opracowanie muzyczne: Tomasz Budkiewicz Czas nagrania:69:55 Nośnik: 2 x Audio CD.

Książka audio" a także poznaj jej ocenę. Sprawdź też koniecznie recenzję "Aleksander Macedoński.

Doskonały aktor o nieco zachwianej równowadze psychicznej. Aleksander III Macedoński (stgr. Ἀλέξανδρος ὁ Τρίτος ὁ Μακεδών Aleksandros ho Tritos ho Makedon) zwany też Aleksandrem Wielkim (Ἀλέξανδρος ὁ Μέγας Aleksandros ho Megas) i niezwyciężonym (άνίκητος) (ur.

POWIĄZANE KSIĄŻKI