Saszeńka

Saszeńka - Simon Montefiore | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Simon Montefiore
WYMIAR
6,11 MB
NAZWA PLIKU
Saszeńka.pdf
ISBN
3772697684080

OPIS

Powieść przedstawiająca dramatyczne losy trzech kobiet z trzech pokoleń bogatej rodziny pochodzenia żydowskiego na tle burzliwych dziejów Rosji od czasów cara Mikołaja II aż do lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Simon Montefiore, autor m.in. biografii Stalin. Dwór czerwonego cara; Stalin. Młode lata despoty, nasycił powieść realiami życia codziennego i politycznego dwudziestowiecznej Rosji.

Autor wiernie oddaje czasy Rosji lat dziesiątych XX wieku, a także Rosji stalinowskiej. Saszeńka działa pod pseudonimem Lis Polarny i zajmuje ważną pozycję w formujących się szeregach bolszewików. W tej części książki Montefiore przedstawił cudowną atmosferę zimowego miasta, Petersburga, który był ostoją caratu.

Autor jest brytyjskim historykiem, który czerpie inspiracje do swoich powieści z własnych studiów i badań archiwalnych. Saszeńka, podobnie jak pozostałe powieści z kręgu historii rosyjskiej autorstwa Montefiore, jest owocem poszukiwań i pasji badawczej pisarza. Zobacz Saszeńka Simon Sebag Montefiore w najniższych cenach na Allegro.pl.

POWIĄZANE KSIĄŻKI