Dzieci '44

Dzieci '44 - Jerzy Mirecki | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jerzy Mirecki
WYMIAR
5,55 MB
NAZWA PLIKU
Dzieci '44.pdf
ISBN
9527814684160

OPIS

Publikacja Jerzego Mireckiego jest owocem długoletniego trudu, jaki włożył w zebranie, opracowanie i udostępnienie czytelnikom relacji dzieci, które uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim bądź tylko patrzyły oczami dziecka na obraz tragedii walczącej, płonącej i burzonej Warszawy.Zbiór relacji zawiera nie tylko wspomnienia ówczesnych dzieci Warszawy, ale też relacje o dzieciach - tak jak je zapamiętali dorośli żołnierze Powstania. Publikacja zawiera kilkadziesiąt relacji, złożonych autorowi przez osoby, które przeżyły Powstanie, rozsiane dziś po całym świecie. Intencją autora było ocalenie tych wspomnień od zagłady i udostępnienie ich innym "powstańczym dzieciom", jak również dzieciom tych dzieci, ich synom, córkom i wnukom.

22 566 22 22 × Damian.pl / Placówki. kontakt.

18 lipca 2014 ... Wydana nakładem Domu Wydawniczego ,,Bellona" pozycja Jerzego Mireckiego, zatytułowana Dzieci '44 jest zbiorem relacji czterdziestu dziewięciu osób, które okres sześćdziesięciu trzech dni Powstania Warszawskiego przeżyły jako dzieci, bądź osoby dorosłe. Autora książki interesuje to, jak starsi uczestnicy zapamiętali dzieci w okresie powstania.

POWIĄZANE KSIĄŻKI