Sprawa brzeska

Sprawa brzeska - Maciej Nowak | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Maciej Nowak
WYMIAR
3,84 MB
NAZWA PLIKU
Sprawa brzeska.pdf
ISBN
6248482975973

OPIS

Praca skupia się na jednej z najciemniejszych kart czasu Dwudziestolecia - sprawie brzeskiej. Czyli innymi słowy historii tego, jak doszło do uwięzienia i niezbyt miłego traktowania grupy opozycyjnych, acz w większości zasłużonych dla państwa polityków. Na czym polegał ich konflikt z Piłsudskim? Jak przebiegał? Gdzie tkwi jego geneza? Kto za ów spór w większej mierze odpowiada? Jak naprawdę wyglądały aresztowania i więzienie brzeskie? I jak do tegoż zagadnienia ustosunkowało się polskie prawo oraz polskie wymiar sprawiedliwości?

"Po przejęciu kamienicy, w której mieszkała, nowy właściciel drastycznie podwyższył opłaty, w związku z czym Brzeskiej groziła eksmisja. Nie walczyła jednak wyłącznie w swojej sprawie. Sprawa jest ekstremalnie trudna, bowiem błędy popełnione w początkowym okresie śledztwa w 2011 roku spowodowały nieodwracalną utratę wielu ważnych dowodów. Brzeska z innymi rodzinami, które były w podobnej sytuacji jak ona, powołała Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów, które dziś nosi jej imię.

Kup na swiatksiazki.pl . Praca skupia się na jednej z najciemniejszych kart czasu Dwudziestolecia - sprawie brzeskiej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI