Niebezpieczne związki

Niebezpieczne związki - Pierre Choderlos de Laclos | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Pierre Choderlos de Laclos
WYMIAR
6,53 MB
NAZWA PLIKU
Niebezpieczne związki.pdf
ISBN
4752916272921

OPIS

Wiek XVIII to we Francji czas oświecenia, zwycięstwa rozumu nad przesądami, a zarazem czas zabawy, rozrywek i rozluźnienia norm obyczajowych. W tej epoce de Laclos napisał swą powieść - od początku towarzyszyła jej aura skandalu obyczajowego i opinia książki niemoralnej. Intryga pięknej urażonej markizy i jej wyrafinowanego dawnego kochanka od pokoleń zdobywa miliony czytelników, powieść była też przenoszona na ekrany.

Przeczytaj recenzję Niebezpieczne związki Donalda Tuska. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! Niebezpieczne związki, powieść epistolarna pióra Choderlosa de Laclosa, mimo upływu czasu pozostaje jedną z chętniej ekranizowanych książek z literatury francuskiej.Choć produkcji inspirowanych tym dziełem powstało sporo, najgłośniejszą z nich był prawdopodobnie wyreżyserowany przez Stephena Frearsa film z 1988 roku. Niebezpieczne związki (2012) Wi-heom-han gyan-gye - Szanghaj, lata 40-te XX wieku.

Les Liaisons dangereuses) - powieść epistolarna Pierre'a Choderlosa de Laclos wydana w 1782 w Paryżu przez wydawnictwo „Durand neveu", w Polsce wydana w 1912 we Lwowie przez Księgarnię Polską Bernarda Połonieckiego; powieści od początku towarzyszyła aura skandalu obyczajowego i opinia książki niemoralnej. Niebezpieczne związki (oryg.Dangerous Liaisons) - melodramat z 1988 w reżyserii Stephena Frearsa.Stanowi ekranizację powieści Niebezpieczne związki, którą w 1782 opublikował Pierre Choderlos de Laclos, przy czym scenariusz został oparty nie tyle na samej książce, co na jej wersji scenicznej, wystawionej po raz pierwszy w 1985 roku.Autorem obu adaptacji - teatralnej i filmowej ... Pierre Choderlos de Laclos, Niebezpieczne związki. Darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, e-booki, audiobooki i pliki DAISY na wolnej licencji. Niebezpieczne związki na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.

POWIĄZANE KSIĄŻKI