Kobiety w życiu Marszałka Piłsudskiego

Kobiety w życiu Marszałka Piłsudskiego - Iwona Kienzler | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Iwona Kienzler
WYMIAR
11,97 MB
NAZWA PLIKU
Kobiety w życiu Marszałka Piłsudskiego.pdf
ISBN
7265292349952

OPIS

Książka nie zajmuje się postacią Naczelnika jako polityka, wojskowego czy męża stanu. Opowiada o jego związkach z kobietami, które trwały u jego boku, towarzyszyły mu w życiu i działalności konspiracyjnej i kochały go nawet wówczas, gdy on je odtrącił.Piłsudski, jak wszyscy wybitni ludzie, nie był łatwy we współżyciu, o czym boleśnie przekonały się wszystkie jego partnerki. Biografowie Piłsudskiego zauważają w każdym z jego związków trzy zasadnicze fazy: pierwsze zauroczenie, które przeradzało się w głęboką fascynację, potem następowało pogłębienie więzi uczuciowej oraz intelektualnej, a następnie postępująca obojętność. Kobiety swego życia traktował bardzo instrumentalnie, a one nigdy nie przestały kochać tego nietuzinkowego, fascynującego mężczyzny.

Z kolei najdroższą opcją byłyby zakupy w księgarni empik.com , gdzie ta sama książka w wersji ebook kosztuje 19.9 zł. Piłsudski z domowego zaplecza, to także duża część świata czysto męskiego, którego bliżej nie znały żony i przyjaciółki. Połączenie tych dwóch punktów widzenia oddałoby dopiero pełnokrwistą sylwetkę Józefa Piłsudskiego.

Iwona Kienzler "Kobiety w życiu marszałka Piłsudskiego" Warszawa 2014 Małgorzata Bartyzel Sprawdź niskie ceny i kup Kobiety w życiu Marszałka Piłsudskiego w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! Ebook Kobiety w Życiu Marszałka Piłsudskiego, Iwona Kienzler. EPUB,MOBI.

POWIĄZANE KSIĄŻKI