Błysk. Opowieść o wychowaniu, geniuszu i autyzmie

Błysk. Opowieść o wychowaniu, geniuszu i autyzmie - Kristine Barnett | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Kristine Barnett
WYMIAR
5,68 MB
NAZWA PLIKU
Błysk. Opowieść o wychowaniu, geniuszu i autyzmie.pdf
ISBN
3036377073510

OPIS

Syn Kristine Barnett, Jacob, ma IQ wyższe niż Einstein i fotograficzną pamięć. W ciągu dwóch tygodni sam nauczył się podstaw analizy matematycznej. W wieku dziewięciu lat rozpoczął badania nad nowatorską teorią w astrofizyce, w wieku dwunastu -pracę na uniwersytecie na wydziale fizyki kwantowej. A przecież jego genialnezdolności łatwo mogły zostać zaprzepaszczone. Kiedy Jake miał dwa lata, rozpoznano u niego autyzm. Kristine usłyszała wówczas, że być może jej syn nigdy sam nie zawiąże butów.Błysk jest fascynującą historią matki i syna. Otoczony przez specjalistów, którzy uczyli go jedynie podstawowych czynności, tłumiąc prawdziwe pasje, Jake nie robił żadnych postępów, co więcej, wycofywał się do swojego świata, aż w końcu zupełnie przestał mówić. Wtedy jego mama, na przekór wszystkim, podążyła za instynktem. Zrezygnowała ze specjalnego programu nauczania i zaczęła samodzielnie przygotowywać syna do zajęć w zwykłym przedszkolu, wierząc w moc doświadczeń dzieciństwa i radosnej zabawy. Skupiła się na wszystkim, co było w Jake'u wyjątkowe, i pozwoliła mu swobodnie rozwijać zainteresowania, koncentrując się na tym, co umie, a nie na tym, czego nie mógł zrobić. Dzięki ciężkiej pracy, determinacji Jake'aoraz wsparciu przyjaciół i bliskich, Kristine i Michael przezwyciężyli wszystkie trudności, a efekty przeszły ich najśmielsze oczekiwania. Wychowali geniusza.„Wszyscy rodzice i nauczyciele powinni przeczytać tę niezwykłą książkę!” Temple Grandin„Błysk to opowieść o odmieniającej sile bezwarunkowej miłości matki. Jeśli macie dziecko inne niż wszystkie – a które dziecko takie nie jest? – nie będziecie w stanie odłożyć tej książki nawet na minutę”. Sylvia Nasar„Błysk w wyjątkowy sposób pokazuje, z jak wielką siłą matka potrafi kochać swoje dziecko”. Andrew Solomon

Opowieść o wychowaniu, geniuszu i autyzmie ... Napisz recenzję o produkcie: Błysk.

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! \\r Błysk. Opowieść o wychowaniu, geniuszu i autyzmie Barnett Kristine 0 ocen Wydawnictwo: Bukowy Las.

POWIĄZANE KSIĄŻKI