Wołyń 1939

Wołyń 1939 - Wojciech Włodarkiewicz | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Wojciech Włodarkiewicz
WYMIAR
6,24 MB
NAZWA PLIKU
Wołyń 1939.pdf
ISBN
2408682416494

OPIS

Wołyń odgrywał ważną rolę w systemie militarnym Rzeczypospolitej w okresie międzywojennym oraz w kampanii polskiej 1939 roku.Publikacja charakteryzuje m.in. województwo wołyńskie i jego znaczenie w polskich planach operacyjnych „Wschód” i „Zachód”, przebieg mobilizacji Wojska Polskiego, działalność na Wołyniu ewakuowanych polskich naczelnych władz państwowych i wojskowych, przebieg działań zaczepnych 5 Armii Frontu Ukraińskiego, walki KOP, w tym pułku „Sarny” w obronie granicy państwowej na jej wołyńskim odcinku oraz wycofywanie grupy Korpusu Ochrony Pogranicza i walki z ukraińską dywersją oraz z Armią Czerwoną. Szczególnie istotne jest obszerne odtworzenie walk Wojska Polskiego w województwie wołyńskim po agresji ZSRR, stoczonych mimo zaskoczenia i zamieszania rozkazodawczego oraz przewagi związków taktycznych 5 Armii. Atutem publikacji jest również szeroki zakres kwerend archiwalnych, przeprowadzonych w placówkach polskich i zagranicznych, w tym w ukraińskich.

WIG mapy Wołyńskiej Guberni (okres 1795-1918) mapy Rzeczypospolitej (okres 1569-1795) Województwo wołyńskie Mapa administracyjno-komunikacyjna (stan na 1939 r.) Powrót do strony głównej serwisu "Wołyń naszych przodków" www.nawolyniu.plwww.nawolyniu.pl Akcja filmu "Wołyń" rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze.

województwo wołyńskie i jego znaczenie w polskich planach operacyjnych „Wschód" i „Zachód", przebieg mobilizacji Wojska Polskiego, działalność na Wołyniu ewakuowanych polskich naczelnych władz państwowych i ... Wołyń 1939 - opis produktu: Wołyń odgrywał ważną rolę w systemie militarnym Rzeczypospolitej w okresie międzywojennym oraz w kampanii polskiej 1939 roku. Niniejsza publikacja charakteryzuje m.in.

POWIĄZANE KSIĄŻKI