Wielcy Kresowiacy

Wielcy Kresowiacy - Katarzyna Węglicka | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Katarzyna Węglicka
WYMIAR
6,8 MB
NAZWA PLIKU
Wielcy Kresowiacy.pdf
ISBN
8293238829872

OPIS

Na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej przyszło na świat wielu znamienitych Polaków, którzy pozostawili ślad w naszej kulturze, historii, literaturze, muzyce, technice, dziejach miast, uczelni, na polach bitewnych.Warto ocalić pamięć o nich, pokazać ten nieco już zapomniany kresowy świat, historie, które zdarzyły się wiele lat temu i w czasach mniej odległych. Dobrze znamy nazwiska: Tadeusza Kościuszki, Stanisława Moniuszki, Tadeusza Czackiego, Józefa Piłsudskiego, Antoniego Tyzenhauza, Romualda Traugutta, Adama Mickiewicza... Wymieniać można długo. Z Kresami Wschodnimi związanych było wielu nieznanych szerokiemu gronu odbiorców, ale nie mniej zasłużonych ludzi.O nich będzie ta opowieść - o ludziach wybitnych, ale i o takich, bez których historia nie tylko tych ziem, ale całej Polski, byłaby o wiele uboższa.

Księgarnia internetowa merlin.pl Napisz recenzję o produkcie: [OUTLET] Wielcy Kresowiacy Twoja ocena. Ocena ogólna.

Zobacz inne Pozostałe poradniki, najtańsze i najlepsze oferty. Pokazuje wielką rolę, jaką na tamtym terenie odegrał w latach 1982-1991 wielki społecznik, syn Kresowiaków, proboszcz ks. dr Zygmunt Lubieniecki, który mobilizował mieszkańców do ... Wielcy Kresowiacy | | | Hurtownia książek, artykułów papierniczych i zabawek.

POWIĄZANE KSIĄŻKI