Historia brudu

Historia brudu - Katherine Ashenburg | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Katherine Ashenburg
WYMIAR
5,57 MB
NAZWA PLIKU
Historia brudu.pdf
ISBN
3242321347399

OPIS

Skąd się wzięło mydło? Co naprawdę działo się w łaźniach rzymskich? Która narodowość czyściła zęby uryną? Jak wyglądała poranna toaleta Ludwika XIV, Króla-Słońce? Na te i inne pytania odpowiada w swej książce Katherine Ashenburg, tworząc jednocześnie wyjątkowy obraz ewolucji pojęcia higieny od czasów najdawniejszych po wiek XX. Na przestrzeni epok zmieniały się poglądy na "brud" jako taki, co ściśle łączyło się z koncepcjami prywatności, zdrowia i choroby, śmierci, z poglądami na religię i seksualność, z koncepcjami dotyczącymi sensu życia. Instytucje państwowe, kościelne, lekarze, pisarze, autorytety moralne różnie podchodzili do dbania o czystość, raz gloryfikując, raz przeklinając ideę "mycia się". Dzieje brudu - a także jego zwalczania - stanowią niezmiernie ciekawą i fascynującą część naszej kultury i obyczajów.

Niniejsza pozycja jest bogato ilustrowana i stara się odpowiedzieć na wiele zasadniczych pytań wzbudzając częstokroć śmiech lub obrzydzenie. Historia brudu (Katherine Ashenburg). ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Krótka historia brudu Podróże z historią .

Jej wymiary to ... Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy - prywatne muzeum w Bydgoszczy prezentujące eksponaty i akcesoria związane z utrzymywaniem higieny przez człowieka, a w szczególności historię produkcji i używania mydła.. W 2013 roku muzeum otrzymało nominację do 7 nowych Cudów Polski przez miesięcznik National Geographic Traveler.W 2015 roku miesięcznik ten ulokował muzeum na ... Philips OneBlade: https://www.philips.pl/onebladeDzisiejszy odcinek zdecydowanie nie jest dla osób wrażliwych, bo opowiemy Wam dzisiaj o wielu naprawdę obrzy... Niezwykła historia kobiety, która pomogła stworzyć Muzeum Auschwitz-Birkenau .

POWIĄZANE KSIĄŻKI