Małe kobietki

Małe kobietki - Louisa May Alcott | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Louisa May Alcott
WYMIAR
11,93 MB
NAZWA PLIKU
Małe kobietki.pdf
ISBN
8503810135934

OPIS

Ameryka, lata sześćdziesiąte XIX wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego w wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema córkami sprawuje samodzielnie ich matka, Marmee. Marmee wyraźnie wyprzedza swoją epokę, wpajając dziewczynkom ideały wolności i namawiając je, by znalazły własną drogę w życiu.Córki pani March - stateczna Meg, żywa jak iskra Jo, nieśmiała, uzdolniona muzycznie Beth i nieco przemądrzała Amy - starają się, jak mogą, by urozmaicić swoje naznaczone ciągłym brakiem pieniędzy życie, chociaż boleśnie odczuwają nieobecność ojca. Bez względu na to, czy układają plan zabawy czy zawiązują tajne stowarzyszenie, dosłownie wszystkich zarażają swoim entuzjazmem. Poddaje mu się nawet Laurie, samotny chłopiec z sąsiedniego domu, oraz jego tajemniczy, bogaty dziadek. Dziewiętnastowieczna autorka Louisa May Alcott napisała "Małe kobietki" na podstawie własnych doświadczeń. Ten klasyczny już utwór doczekał się licznych adaptacji filmowych i cieszy się nieprzemijającym powodzeniem wśród kolejnych pokoleń.Seria pięknie zilustrowanych książek, bez których nie sposób sobie wyobrazić kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Uniwersalne opowieści – pełne wydarzeń, które poruszą każde serce, i zapierających dech w piersiach przygód – już od pokoleń inspirują czytelników na całym świecie.W tej serii: Mała księżniczka, Heidi, Małe kobietki, Alicja w Krainie Czarów, Zosia w tarapatach, Mały Książę, Wyspa skarbów, W 80 dni dookoła świata, Przypadki Robinsona Kruzoe, Trzej muszkieterowie, Biały Kieł, Zew krwi.

Tymczasem w okolicy pojawia się pełen uroku nowy sąsiad Laurie - wnuk zamożnego pana Laurence'a. Małe kobietki (1949) Little Women - Siostry March wchodzą w etap dojrzewania i przeżywają pierwsze miłosne doznania. Małe kobietki. Wydanie ilustrowane .

Czarującą historię biednej, ale bardzo szczęśliwej rodziny Marchów można zobaczyć nie tylko na półkach bibliotek czy księgarń, ale i na ekranie - najnowszy film na podstawie tej opowieści, wyreżyserowany przez Gretę Gerwig, zdobył Oscara za ... Małe kobietki i inne książki o sile kobiet „Małe kobietki" i „Dobre żony" - książki Louisy May Alcott, jednej z pionierek feminizmu, należące do światowego kanonu literatury w specjalnym wydaniu filmowym ilustrowanym fotosami. Czym jest wolność i jak podążać własną ścieżką? Pod koniec XIX wieku niewiele kobiet się nad tym zastanawia, jednak Marmee March uczy tej ... "Małe kobietki" to nowy serial, który na początku grudnia 2020 zadebiutował na antenie TVP2.

POWIĄZANE KSIĄŻKI