Poczet władców Polski

Poczet władców Polski - praca zbiorowa | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
9,22 MB
NAZWA PLIKU
Poczet władców Polski.pdf
ISBN
7690674617076

OPIS

Mało jest w historii kwestii tak przyciągających powszechną uwagę jak żywoty władców, ich biografie bowiem to najczystsza synteza losów państwa i narodu. W ich żywotach skupiają się – jak w soczewce – blaski i cienie dawnej Polski.Pomazańcy Boży wpływali na bieg naszych dziejów, zmagając się równocześnie z problemami zwykłych śmiertelników – chorobami, troskami rodzinnymi, poczuciem zagrożenia. Autorzy książki potrafili w sposób zajmujący i przystępny ukazać ich zarówno jako suwerenów z wszelkimi atrybutami władzy i potęgi, jak i normalnych ludzi, z miłostkami, fobiami i przywarami. Anegdota i mało znane epizody często więc goszczą na stronach tej pięknej książki, ułatwiając zapamiętanie podstawowych faktów. Obszerne rozdziały poświęcono nie tylko poszczególnym władcom – od Mieszka I po zdetronizowanego przez powstańczy sejm Mikołaja I, lecz także dynastiom, koronacjom i regaliom, mechanizmowi wolnej elekcji, królewskim rezydencjom i nekropoliom.Niewątpliwym atutem jest przeszło 800 ilustracji przybliżających miniony świat. Zobaczyć tu można m.in. monarsze insygnia i medale, dawne zamki i katedry, królewskie pieczęcie i pergaminowe dokumenty, a także malarstwo o tematyce historycznej. Poruszanie się w gąszczu faktów ułatwia przejrzyste kalendarium, obejmujące również wybrane elementy dziejów powszechnych.

n.e. Dokonał także opisu terytorium Lechii, jej gospodarki, handlu, budownictwa miast, grodów, portów oraz ... Poczet władców polskich na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.

Od teraz dostępne są online wraz ze szczegółowym komentarzem historycznym, będąc wyjątkową lekcją historii naszego kraju. Poczet Matejki był kolejnym chronologicznie namalowanym pocztem królów polskich.Wcześniej dzieła o tej tematyce stworzyli także inni malarze: w latach 1768-1771 Marcello Bacciarelli, a później także Aleksander Lesser oraz Ksawery Pillati.. Artysta początkowo rozważał stworzenie ilustrowanej historii Polski, ale zdecydował się na wariant łatwiejszy, ograniczony do życiorysów ... Jeżeli chcesz abyśmy kontynuowali naszą działalność wesprzyj nas nawet niewielką kwotą.

POWIĄZANE KSIĄŻKI