W drogę!!!

W drogę!!! - Jerzy Bralczyk | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Jerzy Bralczyk
WYMIAR
11,7 MB
NAZWA PLIKU
W drogę!!!.pdf
ISBN
9033459450224

OPIS

„W drogę” to kolejny po „Jeść” bogato ilustrowany, tematyczny leksykon profesora Jerzego Bralczyka. Tym razem przedmiotem rozważań autora są słowa związane z podróżowaniem, drogą, wędrowaniem. Każde z haseł to osobny, pełen humoru i imponującej erudycji felieton. Profesor Bralczyk pisze o pochodzeniu wybranych przez siebie słów, ich zmieniających się przez lata znaczeniach, zaskakujących kontekstach w jakich bywają używane i skojarzeniach jakie budzą. Ten słownik wciąga jak pasjonująca powieść.

Przy kaplicy pustelni słuchamy czytania z Pisma Świętego mówiącego o tym, że Pan Bóg stworzył świat pięknie i my teraz dbamy o ten świat i go ... Ruszaj w drogę do Krainy Zalewu Wiślanego - rodzinne zestawy. Sprawdź zestawy z przewodnikiem, z którym odkryjesz krainę między Bałtykiem a Mazurami.

Dotąd prace trwały wzdłuż jezdni, która prowadzi w kierunku Sosnowca, ale we wtorek pilarki pracowały także po drugiej stronie. W drogę zabiera ze sobą oszczędnie spakowany plecak i osobistą intencję, którą zamierza powierzyć Jasnogórskiej Matce. Na trasie ma zamiar korzystać z gościnności parafii i jej mieszkańców.

POWIĄZANE KSIĄŻKI