Die Schneekonigin / Królowa śniegu (z podręcznym słownikiem niemiecko-polskim Poziom A2-B1)

Die Schneekonigin / Królowa śniegu (z podręcznym słownikiem niemiecko-polskim Poziom A2-B1) - Hans Christan Andersen | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Hans Christan Andersen
WYMIAR
6,68 MB
NAZWA PLIKU
Die Schneekonigin / Królowa śniegu (z podręcznym słownikiem niemiecko-polskim Poziom A2-B1).pdf
ISBN
2409485933319

OPIS

„Królowa śniegu” została napisana w 1844 roku przez Hansa Christiana Andersena i na zawsze wpisała się w kanon klasyki baśni. Opowieść ta opisuje losy dwójki dzieci – Gerdy i Kaja. Pewnego wiosennego dnia do oka chłopca dostaje się odłamek roztrzaskanego w przestworzach diabelskiego zwierciadła. Okruch ten zmienia go w dziecko krnąbrne, złośliwe i okrutne. Wbrew ostrzeżeniom babci, przywiązuje sanki do powozu Królowej Śniegu i odjeżdża w nieznane. Opuszczona i smutna Gerda wszczyna poszukiwania, wyruszając w niezwykłą podróż i narażając się na wiele niebezpieczeństw, aby uwolnić przyjaciela.

Autorem książki jest Hans Christian Andersen. Należy do gatunków: nauka języków, język niemiecki, inne.

Opisuje losy dwójki dzieci - Gerdy i Kaja. Pewnego wiosennego dnia do oka chłopca dostaje się odłamek roztrzaskanego w przestworzach diabelskiego zwierciadła, co z Die Schneekonigin.

POWIĄZANE KSIĄŻKI