Sztuka polska. Tom 4: Barok

Sztuka polska. Tom 4: Barok - Mieczysław Zlat | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Mieczysław Zlat
WYMIAR
6,52 MB
NAZWA PLIKU
Sztuka polska. Tom 4: Barok.pdf
ISBN
5137914130586

OPIS

Ośmiotomowa "Sztuka polska" stanowiąca kontynuację znakomitego cyklu "Sztuka świata", poświęcona jest dziejom architektury, malarstwa, rzeźby, rzemiosła artystycznego i innych dziedzin działalności twórczej.Tom ten poświęcony jest barokowi, który wykształcił się we Włoszech na przełomie XVI i XVII wieku, a następnie rozprzestrzenił się na całą Europę. W naszym kraju barok przypada na okres kontrreformacji oraz powstań kozackich i długoletnich wojen ze Szwecją, Rosją, Turcją. Mimo tych trudnych czasów powstało wówczas w Polsce wiele wspaniałych obiektów architektonicznych: kościołów, pałaców i dworów, które w znakomitym stanie możemypodziwiać do dzisiaj...

Wczesny i dojrzały barok (XVII wiek) - Zbigniew Bania, Agnieszka Bender, Piotr Gryglewski, Jolanta Talbierska - opis książki: Ośmiotomowa Sztuka polska stanowiąca kontynuację znakomitego cyklu Sztuka świata, poświęcona jest dziejom architektury, malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego. Ośmiotomowa Sztuka polska stanowiąca kontynuację znakomitego cyklu Sztuka świata, poświęcona jest dziejom architektury, malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego. Tom ten prezentuje barok, który w naszym kraju przypada na okres kontrreformacji i długoletnich wojen ze Szwecją, Rosją i Turcją. £30.72 - Ośmiotomowa Sztuka polska stanowiąca kontynuację znakomitego cyklu Sztuka świata, poświęcona jest dziejom architektury, malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego.

W tych wiekach Barok pojawiał się i wygasał niejednocześnie. - wczesny i dojrzały barok - późny barok, rokoko i klasycyzm - sztukę XIX wieku - sztukę lat 1900-1945 - sztukę lat 1945-2010 Książka SZTUKA POLSKA. Tom 6 sztukę XIX wieku pochodzi z wydawnictwa Arkady.

POWIĄZANE KSIĄŻKI