Tatry. Cztery pory roku

Tatry. Cztery pory roku - Mieczysław Żbik | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Mieczysław Żbik
WYMIAR
11,66 MB
NAZWA PLIKU
Tatry. Cztery pory roku.pdf
ISBN
4834231780876

OPIS

Ten piękny album wybitnego artysty fotografa Mieczysława Żbika opowiada o najwspanialszych górach Europy Środkowej. Autor przez wiele lat z wielkim entuzjazmem i profesjonalizmem utrwalał obrazy Tatr polskich i słowackich. Ukazał ich triumfujące piękno, ale także grozę i tajemnicę. Uchwycił różnorodność Tatr Wysokich, Zachodnich i Bielskich; majestatyczne szczyty, skaliste granie, turnie o poszarpanych kształtach, spokojne doliny, stawy, w których przegląda się niebo, rośliny i zwierzęta – te unikatowe i te dobrze znane… Tatry dzikie i nieokiełznane, a jednocześnie bliskie, fotografowane sercem. Zachwyca nie tylko uroda gór, ale i niezwykły czar klasycznej fotografii.Adam Bujak w słowie wstępnym daje znakomitą rekomendację autorowi: „Z nieukrywanym podziwem patrzyłem na świetnie skomponowane fotografie. Mieczysław Żbik potrafi wydobywać nastroje, klimaty. Czuje światło i umie dać temu wyraz. No i świetnie zna góry, wędrował po nich przez kilkanaście lat swojego życia, bez czego niemożliwe byłoby takie zgłębienie tematu. Album Tatry. Cztery pory roku to wspaniała, imponująca wizytówka Tatr, które autor fotografował i po polskiej, i po słowackiej stronie. Bardzo dobrze, że wydawca zdecydował się zamieścić w albumie również fotografie czarno-białe, jest w nich bowiem odwołanie się do stylu starego mistrza. Kiedy patrzę na ten album, to wzdycham: jakże piękna jest fotografia klasyczna! Z wielką przyjemnością polecam wszystkim tę książkę; bije z niej wielkie umiłowanie gór, podziw i respekt wobec nich”.

Cztery pory roku to wspaniała, imponująca wizytówka Tatr, które autor fotografował i ... Willa „Cztery Pory Roku" jest atrakcyjna pod każdym względem, dla każdego i w każdym wieku, to idealne miejsce dla osób szukającej zacisza tatrzańskiej przyrody, które lubią spędzać aktywnie czas na wycieczkach pieszych, rowerowych, spacerach delektując się przy tym tatrzańskimi widokami. Zimą dostępność tras biegowych, wyciągów narciarskich, latem w ciągu kilku minut można dojść do Drogi pod Reglami, która doprowadza do większości tatrzańskich dolin między ... Album Tatry.

Cztery pory roku w górach [ZDJĘCIA] 16 - letni Jozef Macutek pochodzi ze Słowacji. Od 6 lat dokumentuje swoje wyprawy przy pomocy aparatu kompaktowego.

POWIĄZANE KSIĄŻKI