Joga przeciwbólowa

Joga przeciwbólowa - Joanna Jakubik-Hajdukiewicz | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Joanna Jakubik-Hajdukiewicz
WYMIAR
10,45 MB
NAZWA PLIKU
Joga przeciwbólowa.pdf
ISBN
2078509275514

OPIS

Wykonywanie wybranego zawodu związane jest z przyjmowaniem specyficznej pozycji ciała, nie zawsze komfortowej, ale koniecznej, aby czynność zawodową wykonać. Obserwując pracujących stomatologów, fryzjerów, pielęgniarki, czy pracowników biurowych dostrzeżemy, że ich praca zawodowa wymaga albo pochylenia ciała, albo długotrwałego trzymania pewnych narzędzi, czy też zaangażowania wielu grup mięśniowych.Wiele osób nie uświadamia sobie, jak dużą pracę wykonuje ich ciało, nie stosuje się do zasad ergonomii, nie zna ćwiczeń profilaktycznych, które mogą łagodzić określone dolegliwości (np. bóle kręgosłupa, głowy) i zapobiegać chorobom układu mięśniowo-szkieletowego. Nie sztuka jest pisać i mówić o tym, co jest źle, trudniejszym jest wskazywać właściwe rozwiązania, a najtrudniej jest motywować innych do pozytywnej zmiany. Ale jak to zrobić?W książce zawarte są autorskie zestawy ćwiczeń, przeznaczone dla określonych grup zawodowych. Ćwiczenia dobrane są tak, aby wzmacniać i rozciągać te partie ciała, które szczególnie angażowane są podczas wykonywania pracy. Niektóre przemyślane są w taki sposób, aby móc wykonać je w czasie przerw w czynnościach zawodowych.JOGA PRZECIWBÓLOWA to rozwiązanie dla osób, które:- niekoniecznie kochają aktywność fizyczną,ale mają świadomość, że powinni się ruszać,- nie dysponują zbyt dużą ilością wolnego czasu,- zaczynają powoli odczuwać dyskomfort związany z unieruchomioną pozycją ciała,- dbają o zdrowie psychofizyczne,- chcą wykonywać zestaw ćwiczeń pod kątem profilaktyki lub określonych dolegliwości układu ruchu.

Ćwiczenia jako forma profilaktyki i terapii chorób zawodowych . Joanna Jakubik-Hajdukiewicz.

Jej wymiary to 145x205. Oprawa jest miękka. Joga przeciwbólowa,Joanna Jakubik Hajdukiewicz ? mgr socjologii, absolwentka Studium Psychologicznej Pracy z Grupami, Organizacjami i Społecznościami.

POWIĄZANE KSIĄŻKI