Więzienie było moim domem

Więzienie było moim domem - Laura Quercioli Mincer | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Laura Quercioli Mincer
WYMIAR
9,63 MB
NAZWA PLIKU
Więzienie było moim domem.pdf
ISBN
3319355030591

OPIS

Literatura więzienna powstaje w wielu językach i mogłaby zapełnić ogromną bibliotekę. W książce Laury Quercioli Mincer omówione zostały więzienne narracje literatury polskiej, której wyjątkowość zdaje się podkreślać słynne zdanie z wystąpienia Józefa Piłsudskiego: „Przez dłuższy okres czasu więzienie było częścią kultury polskiej” (1925). Zawarte w tomie szkice, dotyczące zarówno więźniów politycznych i więźniów sumienia, jak i sprawców przestępstw kryminalnych, są świadectwem istnienia tej otwartej rany w żywym ciele naszych społeczeństw. Mówią o konieczności przerwania ciszy na temat „skandalu” więzienia, przezwyciężenia zbiorowej niepamięci.Laura Quercioli Mincerjest profesorką literatury i kultury polskiej na Uniwersytecie Genueńskim, autorką ponad setki publikacji, w tym opracowań, artykułów naukowych i tłumaczeń, a także monografii pt. Ojczyzny ocalonych. Powojenna literatura żydowska w Polsce i we Włoszech (Lublin 2009). Od 2017 roku pracuje nad projektem poświęconym sztuce współczesnej w Polsce i w Niemczech.Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Norodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Książka Koszt dostawy już od 0.00. Więzienie było moim domem. Autor: Mincer Quercioli Laura.

Po ponad siedmiu latach walki, pani Bożena Wołowicz sprzedała dom i zaczyna nowe życie. Na początek lutego zaplanowano rozprawę, na której zostanie podjęta decyzja, czy Nawalny dostanie karę więzienia. Do tego czasu jego domem będzie blok 99/1 w Matrosskiej Tiszynie, co po ... Mój dom, moje więzienie.

POWIĄZANE KSIĄŻKI