Mitologia Północy a chrześcijaństwo

Mitologia Północy a chrześcijaństwo - Renata Leśniakiewicz-Drzymała | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Renata Leśniakiewicz-Drzymała
WYMIAR
3,28 MB
NAZWA PLIKU
Mitologia Północy a chrześcijaństwo.pdf
ISBN
9843698972225

OPIS

„Cóż ma Ingeld do Chrystusa?” Słowa te, wypowiedziane przed ponad dwunastoma wiekami przez anglosaskiego uczonego bł. Alkuina, nie bez racji posłużyły za motyw przewodni książki. Praca odnosi się w końcu do związków między chrześcijaństwem a pogaństwem w średniowiecznej Skandynawii. Poruszana w niej tematyka dotyka takich zagadnień, jak sztuka, literatura czy wreszcie mitologia, ze szczególnym uwzględnieniem motywu Sigurda z Sagi o Völsungach.

⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 5,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Sprawdź niskie ceny i kup Mitologia Północy a chrześcijaństwo w księgarni internetowej tantis.pl ⭐ Szybka wysyłka! "Cóż ma Ingeld do Chrystusa?" Słowa te, wypowiedziane przed ponad dwunastoma wiekami przez anglosaskiego uczonego bł. Alkuina, nie bez racji posłużyły za motyw przewodni książki.

Kategorie. Literatura piękna, popularna i faktu (14886); Książki naukowe i popularnonaukowe (8020); Podręczniki - aktualna, szeroka oferta edukacyjna (131); Starsza oferta edukacyjna (2802) (2802) Mitologia Północy a chrześcijaństwo, Renata Leśniakiewicz-Drzymała, 19 zł.

POWIĄZANE KSIĄŻKI