[OUTLET] Pytania prejudycjalne do trybunału sprawiedliwości Unii Europejskiej a ochrona praw jednostki

[OUTLET] Pytania prejudycjalne do trybunału sprawiedliwości Unii Europejskiej a ochrona praw jednostki Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
WYMIAR
4,7 MB
NAZWA PLIKU
[OUTLET] Pytania prejudycjalne do trybunału sprawiedliwości Unii Europejskiej a ochrona praw jednostki.pdf
ISBN
6311155407011

OPIS

Od pytań w sprawie państwa Dziubaków jest to już trzeci wniosek, w tym drugi z wolskiego sądu. W styczniu pytania skierował też Sąd Okręgowy w Gdańsku. Pytanie prejudycjalne - instytucja z obszaru prawa Unii Europejskiej regulowana przez art.

267 Traktatu o funkcjo-nowaniu Unii Europejskiej, który stanowi: „Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej jest właściwy do orzekania w trybie prejudycjalnym: a) o wykładni Traktatów, Pytanie prejudycjalne do Trybunału Sprawiedliwości kieruje nie strona a sąd państwa członkowskiego, ale strona może mieć wpływ na zadanie pytania przez sąd krajowy. Strona może bowiem wnioskować do sądu państwa członkowskiego o skierowanie zapytania do sądu wspólnotowego, argumentując swoje racje. Pytania prejudycjalne z Polski mogą być zadawane już od 15 lat, czyli od przystąpienia do Unii Europejskiej.

POWIĄZANE KSIĄŻKI