Dama pikowa

Dama pikowa - Aleksander Puszkin | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Aleksander Puszkin
WYMIAR
3,4 MB
NAZWA PLIKU
Dama pikowa.pdf
ISBN
6002227084655

OPIS

Dama pikowa to genialne studium człowieka ogarniętego tragiczną w skutkach namiętnością do hazardu.Herman, młody inżynier, syn zruszczonego Niemca, jest zafascynowany grą w karty. Często siada przy stoliku, obserwując graczy przez całe noce. Sam zachowuje dystans, nie bierze kart do rąk, aby - jak mawia - nie ryzykować tego, co niezbędne, w nadziei osiągnięcia tego, co zbyteczne. Rezerwę i rozsądek zachowuje jednak do czasu. Zasłyszana anegdota o trzech wygrywających kartach rozpala jego wyobraźnię, sprawia, że za wszelką cenę chce posiąść tajemnicę owego fortelu, tajemnicę starej hrabiny, Anny Fiedotowny. Hrabina ma wychowanicę, Lizę. Za jej pośrednictwem Herman chce dotrzeć do hrabiny...

(Pikowaja dama) Premiera: 1890-12-19. Opera w trzech aktach.

Пиковая дама ) - opera Piotra Czajkowskiego w 3 aktach z librettem Modesta Czajkowskiego (brata kompozytora), na podstawie opowiadania Aleksandra Puszkina . Spis treści Dama Pikowa (1972) - Młody inżynier próbuje wydobyć karciany sekret od umierającej hrabiny, który pozwala na zdobycie fortuny. „Dama pikowa" to pasjonująca opowieść o rosyjskiej XIX-wiecznej szlachcie, starych damach, młodych oficerach, o hazardzistach karcianych, o nadziejach i zawodach, o ludzkiej zachłanności, braku skrupułów i ludzkich tragediach.

POWIĄZANE KSIĄŻKI