Wspomnienia Prezydenta Szczecina. Lata 1946–1947

Wspomnienia Prezydenta Szczecina. Lata 1946–1947 - Piotr Zaremba | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Piotr Zaremba
WYMIAR
11,10 MB
NAZWA PLIKU
Wspomnienia Prezydenta Szczecina. Lata 1946–1947.pdf
ISBN
5664463366412

OPIS

Przed Państwem drugi tom wspomnień pierwszego prezydenta polskiego Szczecina Piotra Zaremby. Tym razem Autor przywołuje wydarzenia z lat 1946–1947. Powojenny Szczecin był miastem, którym Zaremba nie tylko administrował i rządził, ale któremu oddał wszystkie swoje umiejętności, wiedzę i talent organizacyjny. Na co dzień mógł zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, jakie stawiała przed nim tak nietypowa aglomeracja jak Szczecin. Miasto należało od początku zorganizować i nadać mu nowy charakter. Pojawiły się plany Arterii Nadodrzańskiej, wyburzenia części Starego Miasta, odsłonięcia widoku na Odrę. Te zmiany widoczne są do dziś. Dzięki jego pracy i zaangażowaniu wizja nowego polskiego Szczecina powoli zaczęła się urzeczywistniać.

Zgliszcza opowieści pojałtańskie. Niepokorny Bronisław Wildstein Michał Karnowski Wspomnienia prezydenta Szczecina.

Powojenny Szczecin był miastem, którym Zaremba nie tylko administrował i rządził, ale któremu oddał wszystkie swoje umiejętności, wiedzę i talent organizacyjny. Tym razem Autor przywołuje wydarzenia z lat 1946-1947. Po...

POWIĄZANE KSIĄŻKI