Mity greckie

Mity greckie - praca zbiorowa | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
12,92 MB
NAZWA PLIKU
Mity greckie.pdf
ISBN
5643560383064

OPIS

Mity greckie (zawiera m.in. Mit o Detalu i Ikarze, Mit o Syzyfie, Mit o cierpiącej Niobe, Przygody Odyseusza)to książka zawierająca pełne wersje mitów wraz z ich kontekstami literackimi i frazeologicznymi. W początkowym rozdziale omówiono, czym są mity i mitologia, a także przedstawiono ich funkcje. W części końcowej zamieszczono wykaz postaci mitologicznych, leksykon nazw i miejsc mitycznych oraz zbiór frazeologizmów, związanych z mitologia. Doskonały wybór na nagrody dla szkół podstawowych!

p.n.e. Trudność umiejscowienia w czasie mitologii powoduje, że nie jest łatwo ustalić która mitologia jest najstarsza. Mit o stworzeniu wszechświata plan wydarzeń ...

Odwołania do niektórych mitów możemy spotkać bardzo często w literaturze i kulturze europejskiej, ale nie tylko. Mity były natchnieniem dla artystów. Mity greckie - streszczenia.

POWIĄZANE KSIĄŻKI