144 zadania dla Polaków. Przesłanie polskiego Papieża do rodaków. Do codziennej osobistej pracy nad sobą

144 zadania dla Polaków. Przesłanie polskiego Papieża do rodaków. Do codziennej osobistej pracy nad sobą - Św. Jan Paweł II | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Św. Jan Paweł II
WYMIAR
12,74 MB
NAZWA PLIKU
144 zadania dla Polaków. Przesłanie polskiego Papieża do rodaków. Do codziennej osobistej pracy nad sobą.pdf
ISBN
8614483977173

OPIS

Tak mamy żyć! Z olbrzymi nadziejami, oddajemy w ręce Polaków niniejszy wybór. Jego klucz jest prosty. Wczytując się we wszystkie homilie, przemówienia i wystąpienia Jana Pawła II, które wygłosił podczas wszystkich pielgrzymek do Polski wybieraliśmy te fragmenty, które są odpowiedzią na pytania: Czego od nas chciał? Czego żądał? O co nas prosił? O co apelował? Powstał w ten sposób swoisty duchowy testament, program zadań Jana Pawła II dla Polaków. Nie wystarczy go przeczytać. Trzeba te zadania wypełnić!Ta książka ma wyjątkowy i nietypowy zarazem charakter, podzieliliśmy ją na ponad sto części, które jednocześnie są zadaniami do wypełnienia. Apelujemy, by nie czytać jej w całości lecz fragmentami. Jeden dziennie, może nawet jeden na tydzień i powracać do niego co dzień. Najważniejsze by otworzyć serce na przesłanie w nim zawarte, dać pozytywną odpowiedź, przyjąć jako swoje, odrobić lekcję, wypełnić zadanie...Papież zostawił nam absolutnie uniwersalny i ponadczasowy Program (przez duże "P"). To autentyczny duchowy testament dla nas. Piłeczka jest po naszej stronie. Czy przyjmiemy spadek, którym Jan Paweł II w owym testamencie nas obdarowuje, czy też go odrzucimy?

144 zadania dla Polaków. Przesłanie polskiego Papieża do rodaków.

2 kwietnia 2005 w Watykanie) - polski duchowny rzymskokatolicki, biskup pomocniczy krakowski (1958-1964), a następnie arcybiskup metropolita krakowski (1964-1978), kardynał (1967-1978), zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (1969 ... Szczęśliwi i wdzięczni Bogu w Trójcy Jedynemu, iż wejrzał na niskość naszą, a Naród Polski wydźwignął, wyniósł, w wielkim Synu Gór naszych i zawołał do gór świętości niebieskich, pchnął na szlak zwycięstw nad złem, żeby grzechy, wady powypędzać, by zakwit Przesłanie nadziei to trzypłytowy box zawierający pełny zapis wizyty Jana Pawła II w Krakowie w dniach 16-19 października 2002 roku. Znajdziemy tutaj między innymi powitanie papieża na lotnisku w Balicach, mszę święta na Krakowskich Błoniach oraz homilie Ojca Świętego wygłoszoną w Kalwarii Zebrzydowskiej. Niestety, Polacy nie wykazali się taką odwagą i gotowością poświęcenia życia dla ojczyzny.

POWIĄZANE KSIĄŻKI