Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu

Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu - Justyna Sobolewska | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Justyna Sobolewska
WYMIAR
3,34 MB
NAZWA PLIKU
Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu.pdf
ISBN
4724381503691

OPIS

"Przecież Filipowicz nie miał biografii" – usłyszałam kiedyś. – "Pisał, łowił ryby i był outsiderem. Co w tym ciekawego". Kiedy przyjrzymy się jego życiu, okaże się jednak, że podobnie jak w jego opowiadaniach pozornie nieefektowna szarość mieni się kolorami. Jako pisarz był doceniany, ale jednak ciągle pozostawał na uboczu: twórca krakowski, partner "naszej noblistki" Wisławy Szymborskiej. A tymczasem to był autor pierwszorzędny i – jak mawiał Jerzy Pilch – rasowy, mistrz krótkiej formy, do którego się pielgrzymowało. Opowieść o jego życiu toczy się w głównym nurcie polskiej historii, pokazuje zaangażowanie i wybory lewicowej inteligencji.Poprzez życie Filipowicza można zobaczyć całą epokę.–Justyna Sobolewska?„?Fascynująca książka o życiu i twórczości Kornela Filipowicza. Autorce udało się «?złowić na literacką wędkę»? tamten czas: czas niepokoju, burzliwych wydarzeń politycznych, czas miłości i śmierci”?.–? Ewa Lipska

Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu - Justyna Sobolewska - ebook (epub + mobi) Biografia krakowskiego twórcy, partnera Wisławy Szymborskiej, rasowego mistrza krótkiej formy. „Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu", Justyna Sobolewska [Opis wydawcy] „«Przecież Filipowicz nie miał biografii» - usłyszałam kiedyś.

Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu. Sobolewska Justyna.

POWIĄZANE KSIĄŻKI