Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze

Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze - Edward Brooke-Hitching | Freeangle.org Z przyjemnością przedstawiamy książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia, autorstwa Mauro Bonazziego. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 lub jakimkolwiek innym możliwym formacie freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Edward Brooke-Hitching
WYMIAR
4,49 MB
NAZWA PLIKU
Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze.pdf
ISBN
8182050710954

OPIS

Książki śmiercionośne. Książki pisane krwią i oprawne w ludzką skórę. Książki tak długie, że mogłyby unicestwić wszechświat.Nowa niesamowita praca autora cenionej trylogii Atlas lądów niebyłych, Złoty atlas i Atlas nieba to wyjątkowa, pięknie ilustrowana podróż przez historię literatury. Edward Brooke-Hitching zapuszcza się w jej najmroczniejsze zakątki, polując na najdziwniejsze publikacje, i odkrywa fascynujące tło ich powstania.Znajdziemy tu istną bibliotekę szaleńca, zbiór ekscentrycznych woluminów, często kompletnie zapomnianych. Książki pisane krwią; oprawne w ludzką skórę; dzieła zwariowane; pozycje, które zwiodły cały świat; wydania niewidoczne gołym okiem i większe od człowieka; drukowane na wzburzonych morzach i lodowych pustkowiach Antarktyki; księgi kodów i szyfrów, których tajemnic do dzisiaj nie odkryto. Autor wytropił wiele przejawów dziwności wyobrażalnej (jak i tej niepojętej) – jak choćby wspaniale iluminowany XV-wieczny opis procesu wytoczonego Jezusowi przez szatana bądź zaginione dramaty Szekspira i księgi Biblii – i powiązał je w jedyną w swoim rodzaju kolekcję, ucztę duchową dla każdego miłośnika literatury.

wielkość: „Biblioteka szaleńca. Największe kurioza wydawnicze" jest efektem trwających blisko dekadę poszukiwań (w tym wertowania katalogów bibliotecznych i odwiedzania domów aukcyjnych oraz antykwariatów) uskutecznianych przez Edwarda Brooke'a-Hitchinga. Informacje o BIBLIOTEKA SZALEŃCA.

Informacja o produkcie. Nr katalogowy: MR08364577.

POWIĄZANE KSIĄŻKI