David Copperfield

David Copperfield - Charles Dickens | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Charles Dickens
WYMIAR
6,23 MB
NAZWA PLIKU
David Copperfield.pdf
ISBN
7664629036879

OPIS

Jest to historia życia Davida Copperfielda od dzieciństwa aż do wieku średniego, z jego własnymi przygodami oraz licznymi przyjaciółmi i wrogami, których spotkał na swojej drodze. Jest to jego droga zmiany i rozwoju od dzieciństwa do dojrzałości, podczas której główny bohater przechodzi przez kolejne etapy swojego rozwoju.Tytuł traktowany jest często jako arcydzieło Dickensa lub „triumf sztuki Dickensa”. Stanowił punkt zwrotny w jego twórczości. Choć napisany w pierwszej osobie, „David Copperfield” jest uważany za coś więcej niż autobiografię, wykraczającą poza te ramy w bogactwie tematów i oryginalności pisarstwa. Według słów autora, powieść ta była bardzo skomplikowanym splotem prawdy i inwencji twórczej. Niektóre elementy powieści zaczerpnięte zostały z własnego życia Dickensa. We wstępie do wydania z 1867 roku Dickens napisał „Jak wielu kochających rodziców, mam w sercu ulubione dziecko. Nazywa się David Copperfield.”

Amerykanin specjalizuje się w tak zwanej "Wielkiej Iluzji". Jego najsłynniejsze sztuczki to spowodowanie ... David Copperfield musi zdradzić, w jaki sposób wykonuje swoją słynną sztuczkę.

As a young boy, he lives happily with his mother and his nurse, Peggotty. His father died before he was born.

POWIĄZANE KSIĄŻKI