Uczeń a współczesne zagrożenia

Uczeń a współczesne zagrożenia - praca zbiorowa | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
praca zbiorowa
WYMIAR
7,75 MB
NAZWA PLIKU
Uczeń a współczesne zagrożenia.pdf
ISBN
4432860487249

OPIS

Uczeń w XXI wieku stoi w obliczu wielu dobrodziejstw, jakich dostarcza mu rozwijająca się technika oraz cywilizacja. W jego codziennej rzeczywistości dominuje obraz, dźwięk i ze wszystkich stron bombardują go rozmaite bodźce zewnętrzne. To, co z jednej strony stanowi udogodnienie w jego życiu, z drugiej strony dawkowane w nadmiarze może wywołać skutki odwrotne.Monografia zatytułowana Uczeń a współczesne zagrożenia próbuje spojrzeć na ucznia w aspekcie zagrożeń, jakich dostarcza mu współczesny świat. Nie są to jednak tylko multimedia i świat techniki. Spojrzenie autorów tej publikacji jest ściśle ukierunkowane, a mianowicie prezentuje trzy główne grupy zagrożeń, które niosą z sobą dalsze konsekwencje: nowe technologie, dysfunkcje mowy, współczesne wyzwania edukacyjne i cywilizacyjne.Poza zarysowaniem zagrożeń, jakie czyhają na współczesnego ucznia, książka wskazuje także sposoby ich zminimalizowania.

Przeczytaj recenzję Uczeń a współczesne zagrożenia. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze! \\r Uczeń a współczesne zagrożenia - Opracowanie zbiorowe - Kup książkę w niskiej cenie na Livro.pl.

Oprawa jest miękka. Współczesne zagrożenia człowieka Do ZAGROŻEŃ NATURALNYCH, zwanych tez klęskami żywiołowymi, które wywołują duże straty ludzkie i materialne, zalicza się m.in.: huragany, cyklony, tajfuny i tornada; Stając, z kolei, po stronie ucznia, może zagrozić więzi zawodowej nauczycieli i ich dalszej wzajemnej współpracy. Problemy etyki zawodowej nauczycieli są niezwykle trudne do formułowania, a zwłaszcza do realizowania przede wszystkim dlatego, że towarzyszą jej tysiące wyborów, wahań i dylematów. Kiedy zebrany materiał potwierdza, że uczeń zażywa anaboliki należy powiadomić rodziców: przedstawić zagrożenia anabolików; zaproponować współpracę dom-szkoła; zawrzeć kontrakt uczeń-rodzice-szkoła.

POWIĄZANE KSIĄŻKI