Myśli o wolności, władzy i wspólnocie

Myśli o wolności, władzy i wspólnocie - ks. Józef Tischner | Freeangle.org PDF, TXT, FB2. ePUB. MOBI. Książka została napisana w 2021 roku. Poszukaj książki freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
ks. Józef Tischner
WYMIAR
5,26 MB
NAZWA PLIKU
Myśli o wolności, władzy i wspólnocie.pdf
ISBN
9530814602160

OPIS

„Postawmy sobie bardzo proste pytanie: czy były w naszym życiu takie chwile, w których czuliśmy się naprawdę wolnymi istotami, ludźmi wolnymi? Czy były takie chwile, w których wiedzieliśmy, że mamy wokół siebie jakąś przestrzeń wolności, której zagospodarowanie wyłącznie od nas zależy? Co więcej, zadajmy sobie jeszcze drugie pytanie: czy takie chwile wolności były dla nas radością, czy były dla nas ciężarem? (…) Człowiek żyjący na targowisku ma przed sobą dwie drogi. Jedna to droga po płaszczyźnie: człowiek może wędrować od straganu do straganu, od rzeczy do rzeczy, od idei do idei. Człowiekowi wydaje się, że jest wolny. Jest wolny, bo może wybierać między ofertami. Ale taka wolność jest wolnością n a targowisku, nie jest natomiast wolnością o d targowiska. Wolnością od targowiska jest wolność wzwyż”. (fragmenty książki)

Książka „Myśli o wolności, władzy i wspólnocie" wciąż jest dostępna w sprzedaży. Można ją zamówić tutaj. Kup teraz na Allegro.pl za 19,68 zł - MYŚLI O WOLNOŚCI WŁADZY I WSPÓLNOCIE z miasta Kraków.

Data zakończenia 2019-10-26 - cena 19,91 zł Wybór myśli wybitnego filozofa i duszpasterza - dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, co się dzieje z naszą wolnością. Myśli o wolności, władzy i wspólnocie Józef Tischner - informacje o książkach, sklep, księgarnia internetowa Myśli o wolności, władzy i wspólnocie Józef Tischner.

POWIĄZANE KSIĄŻKI