Długa droga. Samotnie między morzem a niebem

Długa droga. Samotnie między morzem a niebem - Bernard Moitessier | Freeangle.org Przeczytaj książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w Twojej przeglądarce. Pobierz książkę One Day Creatures. Grecy i tajemnica istnienia w formacie PDF, TXT, FB2 na Twoim smartfonie. I wiele więcej freeangle.org.

INFORMACJA

AUTOR
Bernard Moitessier
WYMIAR
3,53 MB
NAZWA PLIKU
Długa droga. Samotnie między morzem a niebem.pdf
ISBN
2736991235856

OPIS

Jest rok 1968, rozpoczynają się wokółziemskie regaty samotników bez zawijania do portu – Golden Globe Race.W tym szalonym wyścigu bierze udział dziewięciu śmiałków. Jednym z nich jest Bernard Moitessier na jachcie JoshuaTo pierwszy taki wyczyn w historii żeglarstwa. Bez łączności satelitarnej, bez odsalarek, bez GPS-ów. Po dziesięciu miesiącach jako jedyny linię mety w Falmouth przekroczy Sir Robin Knox-Johnston.Bernard Moitessier, który przez większość czasu ma szanse na zwycięstwo, po minięciu Przylądka Horn postanawia nie kończyć regat. Zamiast tego rozpoczyna kolejne okrążenie globu, które kończy 21 czerwca 1969 roku na Tahiti.„Długa droga” to pamiętnikarski opis tej najdłuższej samotnej podróży (34 455 mil – 69 367 km) bez dobijania do lądu. Zapis zmagań z żywiołami, obcowania z przyrodą: morzem, latającymi rybami, pomocnymi delfinami, zmagań z jachtem, codziennością, samotnością i dolegliwościami ciała. Zachwyt nad światem, zachłyśnięcie wolnością. Światowa klasyka literatury żeglarskiej i marynistycznej.

Ryc. 7 Wędrówka Słońca po niebie w różnych porach roku obserwator 2 2 g r u d n i a poc z ą t e k k a l e n d a r z o w e j Z I M Y 2 3 r ... Długa droga do Międzymorza ...

Fastnet '79 39.90 PLN 27.93 PLN. Poradniki i podręczniki.

POWIĄZANE KSIĄŻKI